Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Terra Nova: Strike Force Centauri

05.03.1996
98
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Příběh se odehrává ve 24. století. Část lidstva prchá před totalitním zřízením ze Země a osidluje systém Alfa Centauri. Hráč se ujímá postavy jménem Nikola ap Io, který vede spolubojovníky z jednotky Strike Force Centauri do boje proti pirátům. Z počátku převažují nenápadné akce spíše tajného charakteru, do bojů se ovšem časem zapojí i Terra Hegemony a mise se začnou blížit válečným operacím. Příběh je vyprávěn pomocí full-motion videosekvencí.

Hra svým způsobem připomíná klasiky typu MechWarrior 2: 31st Century Combat, v jednotlivých misích ale hráč neusedá do kokpitu bojového robota, nýbrž používá jeden ze tří druhů bojových obleků (scout, regular, heavy), který díky nejmodernější elektronice umožňuje automaticky zaměřovat nepřátele, používat speciální módy vidění (infračervené, zoom), případně po omezenou dobu dokonce létat. Svého nositele také chrání pomocí energetického štítu. Kromě různých druhů zbraní (laser, pulsar, různé druhy granátometů, rail gun, kanóny, raketomety) je možné oblek vybavit přídavnými moduly (demopack, jumpjet, autodoc, shield atd.). S ohledem na charakter následující mise je ale třeba dobře vybrat typ obleku a vybavení, ani nejsilnější bojový oblek (heavy) neunese všechny zbraně a moduly, navíc se v něm hráč pohybuje znatelně pomaleji než v lehkém scoutu.

Náplň celkem 37 misí je velmi pestrá, od klasické likvidace nepřátel a ničení zařízení či celých základen, přes průzkumné mise (v kterých nesmí být hráč viděn), až po záchranu klíčových osob, opravu/obranu zařízení atd. Ve většině misí navíc bojuje Nikola po boku až tří počítačem ovládaných spolubojovníků, kterým je možné velet pomocí základních rozkazů (držení pozice, útok, krytí atd). Díky možnosti velet jednotlivě nebo každému najednou je možné například nechat část skupiny odvést pozornost nepřítele a se zbytkem zaútočit. Každý člen týmu se také specializuje v různých oblastech, v pozdějších misích je možné díky speciálním příkazům nechat jednoho spolubojovníka opravit jinému bojový oblek či nechat spolubojovníka zaminovat určité území.

Hra běží na vylepšeném enginu hry System Shock.


Poslední diskuzní příspěvek

Engine System Shocku je vážně výborný. A hra vypadá také dobře, do budoucna zkusím více (už se mi to tu však kupí - The Hunt, UFO, Flashback, adventury..., a nic pořádně nehraji :). Takže děkuji Phoenixy za další objev.

Jinak se spuštěním jsem měl trochu problémy jelikož jsem nečekal, že se hra spouští __FF.bat a ne _TN.bat.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.