Tank Wars

BOMB

28.10.1990

freeware

Tank Wars je ťahová hra, kde sa medzi sebou ostreľuje dva alebo viac tankov. Na bojisku môže byť maximálne 10 tankov ovládaných buď hráčom, alebo počítačom. Každý tank môže byť vyzbrojený rozličným arzenálom od jednoduchých rakiet až po termonukleárne zbrane (zbraň, ktorá dokáže podkopať tank, zbraň, ktorá nasype na tank kopec hliny atď.). Zbrane i pancierovanie si hráči kupujú za peniaze, ktoré dostávajú na základe počtu zabití. Na rozdiel od Scorched Earth, Tank Wars umožňovalo i tímovú hru.

Podobne ako v Scorched Earth, trajektóriu strely ovplyvňuje sila vetra. Sila a smer vetra sa počas boja môžu meniť, to všetko však závisí od nastavení jednotlivých bitiek. Ďalšie nastavenia, ktoré hra umožňuje meniť, zahrňuje odrážanie striel od steny, efekty pozadia, stabilitu tankov (či tank padne po podkopaní alebo nie, či môže byť poškodený pri páde atď.)

Hodně zábavy, v pár kilobajtech, vždy jsem se těšil na sobotu, kdy zpravidla přijel na návštěvu starší brácha a hoďku jsme hráli Tanky. Moc se mi líbí možnosti nastavení (pozadí, viditelnost trajektorie střel atd.). Hru jsem si nedávno po více jak dvaceti letech rozehrál, jen já versus počítač a světe div se, nádech nostalgie se dostavil ve velké míře (dvě hodinky sem se u ní zasekl). Nevím proč ale hra mi bavila víc ne novější Scorched Earth , ale rázem přestala bavit s příchodem Worms.

Pro: Možnosti nastavení hry, až deset hráčů na jednom počítači, 5 Mega Nuke, Mr. Stupid.

Proti: Zub času na hře hodně zapracoval, někdy nevyvážené tahy protivníka.