Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tangledeep

01.02.2018
31.01.2019
24.07.2023
kompatibilní
75
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Již po mnoho staletí lidstvo bezpečně žije skryté v podzemí, kde si vybudovalo nové osady a vesnice. Vzpomínky na život pod modrou oblohou se postupně vytratily a o nadzemním světě zůstalo jen pár nejasných legend. Jediná možná cesta na povrch vede skrz Tangledeep, obrovskou a proměnlivou soustavu chodeb, plnou pastí, nestvůr a jiného nebezpečí. Do něj se vydává rudovlasá hrdinka, sníc o obrovském bohatství a objevech skrytých uvnitř nestálého labyrintu.

Tangledeep je roguelike RPG v 16bitové grafice. Nabízí až 12 unikátních povolání a bohatý strom dovedností, který umožňuje vytrénovat si postavu podle svého gusta. Ve vesnici potkáváte různé NPC, od kterých dostáváte úkoly, můžete s nimi obchodovat nebo si jen promluvit. Labyrint pod osadou je po vstupu pokaždé nově vygenerovaný a sestává z polí, ze kterých se pohybujete do osmi různých směrů. Cesta přes něj zahrnuje taktické souboje s nepřáteli v tahovém režimu, hledání tajných chodeb nebo sbírání předmětů a zlata. Bojem a plněním různých úkolů dostáváte zkušenosti, které vkládáte buď do navyšování úrovní nebo do nových dovedností. Máte také možnost ochočit si jakoukoliv potvoru, kterou se vám podaří omráčit palicí a odnést do vesnice, kde vám ji za určitý poplatek přetvoří na věrného souputníka.

Roguelike prvky jsou krom procedurálně generovaného podzemí zastoupeny ve formě permanentní smrti, kdy hráč přichází o postavu a hra končí. Pro méně zkušené Tangledeep obsahuje i Adventure Mode, který trvalou smrt vypíná, přičemž hrdinka se jen obnoví ve vesnici a naopak pro ty troufalé Hardcore Mode, ve kterém se skonem hráč ztrácí i veškeré předměty a dosažený postup.

Původní hru v roce 2019 postupně obohatila dvojice DLC - Legend of Shara a Dawn of Dragons.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.