U talismanu je problém nebýt u PC, což tam nebudeme. Protože častokrát se ve hře dostaneme do bodu "je tohle možné? co je v pravidlech? nic? aha.. tak najdi online FAQ."

Ale jinak hra je to super, my hráli imperator 2030 a je tam sice hodně taktik a možnosti ale zdá se mi že z talismanu budou nadšeni proto, že každá hra může být naprosto jiná. Jednou vlezete do lesa (divný), podruhé budete farmit klenoty v highlands, jindy zase zkusíte vyhrát skrz jeskyni. Jednou na magii podruhé na sílu. Jednou zase budete spoléhat na své schopnosti. Až se pomalu bojím že bude 11 večer a oni po dohrání řeknou "dáme ještě?" :D Což se jim prý stalo u hry axis & alies. Hra na 9 hodin a v 1 hodinu to rozehráli znovu a ráno valili do práce. :D
Druhá edice mi přijde hodně hezká. Nepřátelé jsou hrůznější (oproti 4)- třeba démon a mefistofeles apod.. krásné kresby prostě.

Jinak já slavím, objevil jsem že kolega hraje deskovky a každé úterý mívají herní seanci tak už jsme jednou hráli. Příště je zase já naučím talisman a snad budou nadšení.. :D
Zde odkaz jsem pro zajímavost vyfotila druhé vydání talismanu co mám. Vážně je mi líto že ta 4. edice vypadá tak jak vypadá - jinak bych si ji určitě koupila :/
Stejně má nejvíc do sebe ta česká druhá verze. Démona jsem se vždycky bál, vrah vypadá fakt jak psychouš, prostředí je hezké, i vnitřní region vzbuzoval respekt. Ta čtvrtá je takové meh.. je to ve výsledku lepší a propracovanější ale ten dojem jako když jsem to hrál kdysi z toho už nemám.
Letos má vycházet tuším pátá edice Talismanu jako deskové hry v překladu od Blackfire, tak do toho asi půjdu :) Jinak je spousta deskovek, které by tě Lukaskone, oslovili určitě i teď v dospělosti - Arkham Horror, Hra o trůny, Mage Knight, Earth Reborn atd. :)
@Laurona (16.02.2015 19:40): Mám původní verzi (podle mě je hezčí) + řadu různě kvalitních fan rozšíření v češtině. Netuším jaké jsou originální názvy ale v překladu je to Říše ledu (další 2 pásy pro hlavní plochu), Stoky (mapa pro město), Vesnice (rozšíření vesnice na hlavní ploše), Říše víl a Harém.

Talisman u mě vede i díky možnostem vlastní úpravy pravidel. Pro hardcore hru jsme kdysi zkoušeli omezení pohybu na max 3 pole nebo třeba kouzelné předměty na jedno použití. A není špatný ani předělaný soubojový systém, kdy poražený nepřítel ihned neumírá ale v závislosti na rozdílu hodů ztrácí body síly/vůle a teprve když klesnou na nulu, je po něm.
Doporučuju Netherlands, Draky a Firelands- draky protože je to pak docela hardcore, firelands to povyšuje na naprostý survival a netherlands obsahuje sice nejmíň karet ale dokáží i s tím nejnabušenějším hráčem na konci vy*ebat. Přijít o všechny předměty nebo instantně umřít po prohraném boji- to je netherlands, dodává takový prvek náhody že mi občas přijde že to rozšíření prostě dělali trollové :D ale baví mě to, fakt to potrollí i toho nejzkušenějšího.

edit: les je zase nejvíc fail, vůbec se mi tam nechce chodit :D
@Lukaskon (16.02.2015 19:20): Také k tomu mám rozšíření město, jeskyni a les :) a jakou máš edici? Já sem měla kdysi dávno první než tu hru půjčil brácha své tehdejší přítelkyni a už sem ji od té doby neviděla :/ to sem byla neuvěřitelně naštvaná...jinak na netu sem si našla k vytištení druhou edici...tak sem nakoupila spoustu čtvrtek a tiskla sem o sto šest a dá se s tim hrát parádně :D

@Maximus (16.02.2015 19:21): tak tu úplně nenávídím :D
@Laurona (16.02.2015 19:03): Musím jedině souhlasit. Jediná desková hra, která mě i v dospělosti oslovila. Vlastním ofic. rozšíření Dobrodružství, Město i Jeskyni a asi 5 fanouškovských sad map a karet. Pokud mohu radit, kašlete na digitální verzi a sežeňte deskovou. Anebo si karty i hrací plochu prostě vytiskněte :)
Vlastním v podobě deskové hry a musím říct že je to jedna z nejlepších deskovek co jsem kdy hrála :)