@jones1240 (09.09.2023 13:26)
@Artran (09.09.2023 13:02): Súhlasím s tým, čo píše Jones, ešte si treba na takéto hodnotenia počkať po dohraní celej epizódnej série, lebo niektoré veci nadobudnú význam a veci budú viac dávať zmysel, že prečo boli tak, ako boli.
A humorne mi teda príde určite lepší ako v štvorke (jediná Monkey Island hra, ktorú som ani nedohral), lebo tam už to boli popkultúrne a moderné odkazy na úkor pirátskej tématiky a vtipov z jej tropes a klišé.
@Artran (09.09.2023 13:02): Hele povíme si až to dohraješ celé, pak možná to s antagonistou prehodnotis. Navic samozrejme ze tam porad je blaznivy humor a vaznost se hazi pres palubu, je to porad MI serie.

Dost se mi libi vztah mezi Guybrushem a Morganou a celkove ta jina chemie mezi postavami a dialogy tedy jsou docela ve stylu celé serie. Delaji na tom i lide z minulych dilu :D Ale v pohode, jen mi techc 30% prijde dost prehnanych :D
@jones1240 (09.09.2023 09:26): Polidštění LeChucka je v obecné rovině zajímavý nápad, ale hra ztrácí hlavního antagonistu a psychologizace nového LeChucka, ale i Guybrushe a Elaine není tak výrazná, aby to vyvážila. Často se ta serióznost navíc vysloveně hází přes palubu (useknutí ruky je joke - navíc ani pořádně využitý joke). Chápu ale, proč píšeš "nejlepší", protože tam jaksi oproti předcházejícím dílům alespoň o něco příběhově jde. Jenže to "něco" za mě to je málo a navíc je to pomrvené těmi dalšími výtkami (hádanky, roztahanost, mdlé dialogy a budgetovost). Jsem u třetího dílu, ale po dvojce nečekám, že se to nějak zásadně zvedne. K jistému mírnému zlepšení ale dochází.

Ještě dodám, že jsem k Tales nepřistupoval nijak předsudečně, naopak jsem před skoro třemi lety sérii MI (znovu)rozehrál proto, že se mi od Telltale líbilo Back To the Future (to ještě nebyl ohlášen šestý díl MI). Pak jsem ale vytuhl na čtvrtém dílu, kde mě odradilo to ovládání a nakonec jsem si tu čtyřku teď po určité pauze tak překvapivě užil, abych zrovna u Tales zažil zklamání.
@Artran (09.09.2023 07:03): Tyo tak za mně Tales patří k tomu skoro nejlepšímu ze série co se týče scénáře :D Celkově ta o něco vážnější zápletka i vývoj postav. Hlavně i ten konflikt s polidštěným Le Chuckem.

To opakování lokací a 3D modelů je taky protože to studio zase nemělo tak velkej budget jako u minulých dílů. To samé měli se Samem a Maxem kdy v jádru to jsou fajn hry ale mají jisté problémy kvuli budgetu.

Třeba jako celek se to vylepší :D
Bohužel, po překvapivě velice dobré čtyřce, je tohle děsný sešup dolů. Otravné a/nebo repetitivní hádanky, frustrující procházení džunglí, upocená snaha o vtipné dialogy ústící jenom v trapný derivát a očividné kopírování 3d modelů tomu nasazuje korunu.
Kdyby měl někdo zájem, na všech pět kapitol této pirátské srandy vyšel český překlad od ADV Dream, s mým překladem troufám si dodat. :)
Fuj, před chvilkou jsem si vzpomněl, že jsem to chtěl stáhnout a už jsem si myslel, že jsem to zmeškal. Naštěstí jde to až do 8:59 našeho času, takže kdo zapomněl jako já tak do toho :)