@Cobot (17.07.2018 22:55): západní technologie byly do roku 1991 na úplně jiném levelu.

Ostatně to se ukázalo během operace Desert Storm. Tam východní technologie dostaly na prdel a v zájmu objektivity je nutné uvést, že sověti nevyváželi veškerou techniku na úrovni jaká byla dostupná v SSSR. Prostě některé věci byly top secret a nesměly opustit hranice SSSR.

Typicky Mig-29 se dodával státům Varšavské smlouvy v konfiguraci pro SSSR ale státům na středním východě, Africe, apod. už v osekané konfiguraci. To platilo i o další sovětské technice nebo přístrojích.

Note: západní ekvivalent Hindu v té době byly US AH-1F Cobra, nebo modernější a výkonnější AH-64A/D Apache což byla úplně jiná liga v každém ohledu ale obecně náskok západu v počítačích a elektronice byl do roku 1991 značný.
Nevim kam to dát, ale narazil jsem na tohle video. Na to, že je ten Hind v tý době novej, tak mi to připadá jak pravěk. Docela by mě zajímalo zda byla západní technologie na stejný úrovni nebo byla dál.

Ale hlavně ta neskutečná složitost to vůbec nastartovat.. Mazec
Pro me nejkrasnejsi brtulnik na svete a asi jim zustane, protoze stejne jako nejnovejsi stihacky pate generace, tak moderni se mi tolik nelibi. Proste ty oble tvary, ty kulate kryty kokpitu nad sebou, strilny, mohutnost. to je nadhera. A navic jsme je narozdil od mig 29 nedarovali zasranym polakum, takze je ma nase pseudo armada doted, takze je sem tam vidavam