Tainted Grail: Conquest

27.05.2021

Tainted Grail: Conquest je hra vycházející z úspěšné deskovky Tainted Grail: The Fall of Avalon. Příběh hráče zavede do časů krále Artuše a Rytířů kulatého stolu a představí značně temnější podání artušovských mýtů a legend. Král je pryč a ostrov Británie a jeho obyvatelstvo ohrožuje mlhavá hrozba zvaná Wyrdness, která znetvořuje vše, co s ní přijde do styku. Lidstvo před ní žije v bezpečí pod ochranou magických menhirů, avšak zdá se, že jejich moc slábne. Hráč se ujme obyčejného vesničana, dost odvážného na to opustit bezpečí své osady a vydat se do divočiny s cílem nějak zastavit rozpínající se temnotu.

Jedná se o kombinaci akčního RPG a karetního roguelite, které se odehrává v procedurálně generovaném prostředí představující do nebezpečné mlhy zahalený ostrov Avalon. Před mlhou hráče chrání modře plápolající pochodeň Wyrdcandle, ovšem ohrožení představují i krvelačná monstra, s nimiž se postava musí vypořádat. Bojový systém probíhá prostřednictvím balíčku karet s úročnými i posilujícími efekty, přičemž karty lze kombinovat a vytvářet silná komba. Nové karty pak získává plněním úkolů či po porážce silných monster. Hráč má při výběru postavy k dispozici 9 odlišných povolání a při osvobozování zajatých NPC získává další pasivní skilly, jež si přenáší do další hry za jinou postavu.

@SilentWolf (05.06.2021 17:50): Zkus. Je to sice rutina taková a možná časem stereotyp, ale začátek mě chytnul. Pokud bys to hrál doporučuji prvního bosse, kterého stejně neporazíš nechat se jím zabít a zbytečně to neprotahovat. Pak začne hra :)