T-Rex Runner

T-Rex Game, Running Dinosaur Game, Dino T-Rex

Edward Jung •  Sebastien Gabriel •  Alan Bettes •  li ruqi (iOS) •  NataliLo (Android)
06.09.2014
30.07.2015
03.08.2016

freeware

T-Rex Runner je hra schovaná v internetovém prohlížeči Google Chrome. Hru si lze zahrát v momentě, kdy ztratíte internetové připojení a na obrazovce s informací, že síť není k dispozici, stisknete mezerník či šipku nahoru, či tapnete na obrazovku smartphone. Případně stačí zadat do vyhledávacího řádku chrome://dino a hra se spustí.

Ve hře budete ovládat dinosaura, který dostal jméno Lonely T-Rex. Vaším úkolem je doběhnout co nejdále dokážete a přitom nenarazit do kaktusů či pterodaktylů. Těm se vyhýbáte skokem, kdy stačí zmáčknout mezerník a dinosaurus vyskočí. Zmáčknutím šipky dolů během skoku urychlíte dinosaurův dopad na zem. Čím je hráč úspěšnější, tím se prostředí zrychluje a mění barvy (den a noc).

Hru vyvinuli tři zaměstnanci společnost Google, konkrétně Edward Jung, Sebastien Gabriel a Alan Bettes. Hra se poprvé objevila v září roku 2014. Od té doby prošla mnoha vylepšeními, kdy do hry postupně přibyli pterodaktylové či střídání dne a noci. Tato vylepšení se objevují po překonání určité hranice skóre. Pokud narazíte do kaktusu či pterodaktyla, vrátíte se na začátek hry, ale v pravém horním rohu zůstane uložené vaše nejlepší skóre.

Na mobilních zařízeních s operačními systémy iOS a Android hru můžete hrát jak oficiálně v prohlížeči Chrome, tak ve formě neoficiálních samostatných aplikací.

• Browser --
19:52 – Sakra, nenahrála se stránka. Asi vypadl internet.
19:59 – Stále nenaskočil, restartuju router.
20:03 – Nic, zkouším znova
20:10 – Kurva, stejně vyhyneš! Zkouším znova.
20:25 – Infolinka vypnutá, ti idioti maj jen do osmi.
20:30 – Já jsem dinosaur, já jsem dinosaur…
20:45 – Chtěl jsem se kouknut na stránky poskytovatele. Jsem debil, ne dinosaur.
21:00 – Dávám si led na bouli, jak jsem třískal hlavou do zdi.
21: 15 – Slibuji, že pokud tohle přežiju, stanu se lepším člověkem. Omluvím se všem, kterým jsem kdy ublížil, začnu chodit do kostela…
22:00 – Ze skóre zmizela čísla, zůstal jen symbol nekonečna.
2:00 – Dino se evolvoval do opice.
13:00 – Změna poskytovatele, trvalé psychické následky, a věčná lásko-nenávist k této hře.