Po dlouhých 19ti letech jsem se dostal k této hře. I když, kdysi jako malé vlče jsem to zkoušel hrát, ale byl jsem v té době hodně mlád a neuměl anglicky a tak to byl asi hlavní důvod, proč jsem do syndikátu nějak hlouběji nepronikl. Je čas to napravit :)

Jako šéf syndikátu řídíme operace svých agentů v cca padesátce misí po celém světě, který je rozdělen na teritoria ovládané ostatními syndikáty. V případě úspěšného splnění úkolu nám dané teritorium připadne a pomocí daní z něj můžeme z nebohých lidiček ždímat peníze do syndikátní kapsy. Tyto finance nám poslouží k financování vývoje nových doplňků pro agenty jako jsou silnější ruce či k vývoji nových zbraní a technologií.

Na celé to dění se díváme z isometrického pohledu, grafika je správně detailní a běhá na tu dobu v nestandardním rozlišení 640x480 avšak v nižší barevné hloubce a tak je vše laděno do hnědočernožluta a trochu bíle a někdy i zelené :) ale vytváří to správnou neutěšenou atmosféru budoucnosti (mimochodem voda je v této hře černá).

Hraje se to fajn cca do půlky je to zábava, vymýšlíme nové zbraně a vylepšení, pak je ale vše vyzkoumáno, mise se pořád opakují, naši terminátoři jsou skoro nesmrtelní (pokud tedy nehrajeme jako úplné lamy). Pak jde křivka zábavy spíše dolů , není to sice úplná nuda, ale hra už opravdu nenabídne nic nového, grafika je také stereotypní, všechna města vypadají stejně a ani jejich architektura se nemění, je jedno jestli jsme v Evropě či Asii.

Ale ve výsledku, hraje se to dobře, škoda že na nás na konci nečeká žádné outro, jen titulky autorů :(

Každopádně na svou dobu ojedinělý počin, který stojí za to vyzkoušet i dnes.

Chcete vedět více? odkaz

Pro: Námět, agenti, grafika, zábava

Proti: Po cca půlce už je to pořád to stejné, opakující se grafika, outro

Hra, na kterou se hned tak nezapomíná. Na rok 1993 obsahuje opravdu slušnou (byť stále se opakující) grafiku. Celkem solidní obtížnost, spoustu zbraní a hlavně fungující koncept zabírání území pomocí diverzních akcí. Kyborgové a jejich vylepšování jsou zde hlavní "atrakcí". Vyšším druhem v hejnu plebsu. Fragilní civilisty ovšem nebylo radno střílet - ubíralo to peníze.
Nicméně celé to není jen o grafice - to by bylo až příliš laciné. Náplň úkolu bylo tím, co Syndicate nejvíce pohánělo. Infiltrace, vraždy, diverzní akce. Vše bylo nutné dobře naplánovat a cest často bylo více. Proč například riskovat přímý střet, když často stačilo "cíl" jen srazit autem?
Trochu bych se ale ohradil proti poslední misi, která opravdu nebyla žádný med.

Pro: Grafika, atmosféra, celkový koncept

Proti: Slabší ozvučení, ale co v roce 1993 čekat?

Tak tohle je klasika s velkým K! Pochod čtyř agentů s dlouhými kabáty, kteří najednou vytáhnou plamenomety a začnou likvidovat svůj cíl včetně náhodných kolemjdoucích, to bylo něco. Neskutečně detailní grafika, postupné zabírání území, implantáty a vymýšlení nových zbraní, to prostě nemělo chybu, tady Bullfrog maximálně zaválel.

Pro: Grafika, design, postupné obsazování světa, ...

Proti: Ke konci už celkem těžké.

Pro mě jedna z nej her, hráli jsme jí hlavně na Mega Drive u televize. Nakupování robotických částí a výbava agentů prostě špičková, vedle toho pumpování drog do vašich svěřenců a jejich spanilé jízdy městem. Nikdy nezapomenu na řežby s černokabátníky s červeným čírem, kdy jsme gaus gunem drtili ulice a vybavení plus nebohé lidi, kteří se nachomýtli, všechno bouchalo, agenti zmateně pobíhali:) Taky mám v hlavě stále zarytou melodii, když se někde poblíž objevili ti cizí agenti a její ukončení když bylo po přestřelce.

Pro: celý koncept, zbraně, agenti a jejich výbava a přetváření v kyborgy, nemilosrdnost celého světa a atmosféra

Proti: nic mě nenapadá

Perfektně vytvořená živoucí města, která jenom čekají na to až do nich vtrhnete se svou partou bezohledných agentů a začnete si vyřizovat účty s konkurenčními syndikáty. Snad v žádné jiné hře jsem nezpůsobil takový masakr jako tady v misi, kdy jsem na přehlídce plné lidí měl zlikvidovat nepohodlného politika.