Switchball

26.06.2007
07.11.2007
18.09.2009

Kdo kdy spustil logickou hru Ballance, nemusí číst dál, Switchball je totiž prakticky to samé, pouze s lepší grafikou a pár věcmi navíc. Pokud vám Ballance nic neříká, čtěte dále.

Switchball je logická hra, ve které hráč ovládá mramorovou kuličku a snaží se ji dopravit do cíle po nejrůznějších dráhách. Vtip je v tom, že ne všude se lze s mramorovou kuličkou dostat, a tak ji lze po cestě ve speciálních konvertorech přeměnit buď na vzduchový balon nebo ocelovou či energetickou kouli. Každá forma má zcela jiné vlastnosti, takže zatímco ocelová koule si bez problémů probourá zeď z krabic nebo zmáčkne spínač, nevyjede žádný větší kopeček, ovládá se dost těžkopádně a pokud se ocitne v okolí magnetu, je zle.

Vzduchový balon se naproti tomu ovládá velice lehce, lze ho přifouknout a tím i přeletět třeba propast, ale propíchne se o kde co a zastaví ho i sebelehčí překážka. Energetická koule může být nabita rychlostní, skákavou či magnetickou energií, čímž se množství možností ještě zvyšuje. Celá hra obsahuje velké množství nejrůznějších překážek a typů různých drah, jejichž fyziku podporují akcelerátory PhysX.

Už poněkolikáté jsem dostal strašnou chuť si to zahrát, ale mimo aukčních portálů za přestřelené ceny jsem nic nenašel. Neví tu někdo třeba o digitální distribuci?

Hry s koulicima se vecma mam vseobecen rad, ale tady u toho jsem zachvili usinal. (atmosfera hry je sice tematicky skvele zpracovana, akorat ze na me jaksi rve "dej si slofika")

Pro: hezky to vypadá, zajímavé puzzly

Proti: neskuteně utahané, uspávájící, ve výsedku i docela nudné