Surf's Up

2007
11.03.2009

Surf's Up je hra dle stejnojmenného filmu, který je u nás znám pod názvem Divoké vlny. Na rozdíl od velké verze pro PC a domácí konzole však nejde o sportovní arkádu, nýbrž o akční plošinovku, která se místy lehce podobá třeba sérii Sonic, jelikož hlavní hrdina Cody často používá svůj surf a jednotlivé úrovně tak prolítne ve vysoké rychlosti. Stejně jako ve filmu se Cody snaží dostat z rodného Mražákova až na ostrov Pin-Guí, kde se má zúčastnit surfařské soutěže.

Jednotlivé úrovně tvoří lokace inspirované filmovou předlohou a podíváte se tak do zamrzlé Antarktidy, tropické džungle ostrova, na písečné pláže nebo dokonce pod mořskou hladinu. Samotná hratelnost sestává krom rychlého proběhnutí úrovní také v boji s různými nepřáteli, sbírání mušlí a nebo kompletace slova SURF, což zvyšuje výsledné skóre. Nechybí však ani samotné surfování, kdy se na moři vyhýbáte překážkám či se snažíte porazit soupeře. Ač jedinou hratelnou postavou je hrdina Cody, vyskyují se ve hře také jeho kamarádi.