Dnes dohráno, dal jsem tomu chvíli a dotáhl to do konce, parádní záležitost, tohle bude sebelepší plošinovka horkotěžko překonávat... jinak ten Special World, to je teprve maso obtížnost, štěstí bylo, že jsem se tam už konečně naučil pořádně létat, to to celkem dost usnadnilo :D
Tak to fakt klobouk dolů, já jsem rád, když level prolezu a pak sejmu bosse, natož abych hledal secrety.
ty jo, tak jsem těsně před koncem a docela záhul.... teď jsem si prošel celý Star World, ale ten secret v pětce je teda masakr, musel jsem si najít, jak se tam sakra dostává a mám pocit, že i tak mi bude trvat, než to tam dám, já se totiž za celou dobu nenaučil, jak správně létat :(
tak mě tak vrtá hlavou, popisek ke hře: "Po vítězství nad Bowserem v minulém díle se Mario, Luigi a princezna Toadstool vydávají na dovolenou do Dinosaur Land, země obývané mnoha druhy dinosaurů. Princezna se ale přes noc ztratí, a když se ji Mario a Luigi vydají hledat, najdou dinosaura Yoshiho, od kterého se dozví, že zlí Koopové uvěznili jeho přátele do vajec. Mario a Luigi si uvědomí, že to musí být Bowser a jeho Koopalingové a společně s Yoshim se vydávají na záchrannou misi... "

Kde se tohle ze hry vlastně hráč dozví? :-)
@Can (10.12.2018 00:26): hele, já souhlasím, že to tak těžké není, mě nejvíc drtí ten omezený počet životů, kdy jsem schopný deset životů vyplýtvat jen díky svým nervům a blbosti :-), jen to hlavně o trpělivosti a dobrám pamatovákovi, kdybych se k té hře nedostal jen jednou za týden na hodinku, tak by se to také snadněji hrálo a učilo :-)... nicméně už teď se těším na Zeldu a další pecky
@Can (10.12.2018 00:26): Tak já to nehraji díky novému SNESu mini, já už to hrál (nedohrál) kdysi na emulátoru, stejně, jako jsem na něm hrál a dohrál desítky japonských RPG. Ten SNES mini je pro mě spíše opakováním, abych si to zahrál na telce a fakt s origo SNES gamepadem :-) a je to takové - když už jsem to koupil a legálně si tak poštemploval některé hry na SNES, tak si to zopáknu, dohraji znovu, případně zahraji i něco, co SNES mini nabízí a já to před tím na emu nehrál nebo nedohrál. Co se týče origo SNESu, ten mě ve své době bohužel minul, začal jsem SNESovky hrát až přes zmíněný emulátor někdy v roce 2000, kupovat nějaké jeté staré zažloutlé konzole a cartridgeSNEs her bez krabiček, do toho se mi popravdě nechtělo a ani nechce.
@Can (10.12.2018 00:26): tak ono rozchodit dnes původní SNES není snadné. Málokdo má doma klasické CRT. Takže miniSNES je ideální. A je skoda ze ve virtual console jde hrát jen na New3DS
Pánové, jsem moc rád, že tuhle mojí milovanou hru taky zkoušíte a jak vidim docela oceňujete, Mile mě překvapilo, že takhle starou hru i dneska někdo hraje, i když hlavně díky "novému" Snesu :) Sice se mi nezdála tak obtížná, ale uznávám, že některé levely nejsou tak snadné hlavně když jdou dokončit i jinou cestou...
Díky vám se do toho snad pustim znovu, přeju příjemnou zábavu... :)
@Ringo (09.12.2018 21:45): to je vlastně pravda... ale zase bych je nepodcenoval - my za mlada taky poznali casto co mame delat aniz bychom rozumeli jedinemu slovu. A vzdycky se muze zeptat a chytat tak nova slovicka.
tak jsem se právě dostal do poslední oblasti, tak uvidíme, do konce roku to chci sfouknout :-)
@S4TW (09.12.2018 19:02): Ono je sranda, že pro takové, jak jsme my, je ve skutečnosti spíše stavěn New Super Mario Bros 1 (NDS) a 2 (3DS). Je totiž dětsky snadný a užiješ si taky hopsačku. Blbé je, že to brzy prokoukneš a zjistíš, že až taková jednoduchost tě uráží a přeci jen bys chtěl trochu i tu výzvu a vrátíš se raději k vztekání se u Super Mario World, který je nakonec stejně nej dílem série :-)
@Ringo (09.12.2018 17:33): tak ono to je boží hra... mě ty skákačky baví, ale nejdou mi moc, nemám na to ty nervy, nedokážu se hodit do klidu a tady si to prostě nevybiješ na nepříteli :-)... navíc už ani není čas se do toho tak zabřednout, abych tu hru dostal úplně do ruky, takže jsem rád za to ukládání :-)
@Kunick (09.12.2018 11:57): Já to hraji s 11 letým synem a děláme to podobně, tedy farmím já, aby on si hlavně zahrál, já jsem na ty hopsačky levý, takže mu to spíše kazím, tak farmím v lehčích levelech :-) Ono je to boží hra, ale neumím ji :-)
ja to hraval s bratrem :D on s Luigim farmil zivoty v 1.levelu - jsou zistat 3 za jedno proběhnuti - a já s Máriem je mohl vesele ztracet
@Ringo (09.12.2018 11:13): no, oni v pozdejsi fazi jsou secrety nutne kvuli dalsimu postupu... ajo, na ten domek jsem uplne zapomel, tak to pak jo, ale pro me pohodli je lepsi to ukladani pres menu konzole...
@S4TW (09.12.2018 10:50): Já chodím ukládat vždycky po dohrání jedné fáze do jednoho bezpečného domku skoro u začátku hry. Nemusí se pak jet celá oblast znovu a je to v rámci hry, netřeba ukládat přes savestat. Obtížnost je ale pekelná, některé úrovně jsou o nervy, secrety kvůli časovému limitu ani nehledám :-)
Je pravda, že některé levely mají celkem vysokou obtížnost, ale nejhorší na téhle hře, co se týče obtížnosti jsou dvě věci. Zaprvé je to hledání secretů a to i v klasickém postupu hrou. Za druhé, že když dojdou životy, tak se musí dělat celá oblast znovu. Naštěstí snes mini umožňuje ukládání, já bych na to ty nervy neměl :D