Summer of '58

21.07.2021

Ve hře se ujmete video bloggera Alexe Mortena, který zkoumá tajemná místa a informuje o nich na svém blogu. Po prozkoumání dvou domů s děsivou historii, které však byly zklamáním, se rozhodne navštívit starý pionýrský tábor v Rusku, kde se v roce 1958 stala strašlivá tragédie. Alex brzy pozná, že toto místo rozhodně tak nezajímavé není a musí být velmi opatrný.

Summer of '58 je horrová adventura z vlastního pohledu. K dispozici je vám videokamera s nočním viděním, a rusko-anglický slovník, který postava potřebuje k překladu textů. Hra velmi sází na atmosféru, lekačky a srdceryvný příběh. Adventurní prvky jsou však omezené pro atmosférické plynutí hry.

Já mám ty hry od EMIKA_GAMES docela rád. Ono se tomu moc vyšší hodnocení dát nedá, ale je to slušná práce. Je to fajn v rámci horrových indie her, alespoň je tam vidět snaha.

Ono je dost vidět, že to dělá jeden člověk. Většinou je tam jeden/dva prostory které se dost opakují a jsou tam různé děsivé zvuky, lekačky a tak dále. Má to i poměrně dobré achievementy. Ty hry občas trochu působí stylem, že autor se hlavně trénuje v programování a chce si něco přivydělat, a poměrně to za to stojí.

Přesto je zde pár problémů. Z jeho tří her je tohle druhá, v které se na začátku nové kapitoly restartuje veškeré nastavení - grafika, rozlišení a tak dále. Musíte to tedy vždy nastavovat znova. Především ze začátku musíte po každé cutscéně hledat znova kameru a slovník, který potřebujete ke čtení nalezených textů.

Hra se totiž tentokrát odehrává v rodné zemi autora, Rusku, a ačkoliv je to i v angličtině tak tentokrát se rozhodl to pojmout trochu jinak, a originální texty jsou v azbuce zobrazují se vám se slovníkem v angličtině.

Příběh je tak trochu.... nedokončený, mám ten pocit, je toho hodně k domýšlení. Ačkoliv smutné a mrazivé jako vždy.

Obecně ale platí, že jsem se docela bál, tohle zas EMIKA_GAMES umí. Udržuje vás v nejistotě a přitom to nejsou úplně laciné lekačky.