Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Příběh

V závěru hry lze vypustit časovou kapsli, ta obsahuje místo pro věci, fotku a text, po vypuštění je kapsle odeslaná na oficiální stránky, kde jsou kapsle od všech lidí, kteří hru dohráli. Na stránkách můžete hlasovat pro kapsle u kterých chcete aby je objevili budoucí hráči.

Hardware

Minimální HW požadavky:
Procesor: Intel Haswell se 2 jádry (4 thready) 2,5 GHz
Grafická karta: Intel HD 4600 nebo ekvivalent (více než 950 bodů v 3DMarku)
Operační paměť: 4 GB RAM
Pevný disk: 20 GB volného místa
Operační systém: Windows Vista SP2 nebo novější

Doporučené HW požadavky:
Procesor: Intel Haswell se 4 jádry (4 thready) 3,2 GHz
Grafická karta: Nvidia GTX 550 Ti nebo ekvivalent, 2GB VRAM
Operační paměť: 8 GB RAM
Pevný disk: 20 GB volného místa
Operační systém: Windows Vista SP2 nebo novější

Easter eggy

Exoskelet třídy "P.R.A.W.N.", znamená v českém překladu kreveta, což přímo odkazuje na legendární nízkorozpočtové sci-fi District 9.
V mělkých vodách lze potkat rybu, která se v anglickém originále jmenuje Garry Fish, česky potom vtipnou složeninou Garryba. Je to jasný odkaz na domácího mazlíčka z kultovního kresleného seriálu SpongeBob v kalhotách
Futuristická zbraň, kterou lze spatřit ve vitríně v budově planetární obrany, nápadně připomíná zbraň, kterou používali Kreveťáci ve sci-fi snímku District 9.

Ostatní

Hra obdržela hodnocení PEGI 7 (pro EU) a ESRB Everyone 10+ (pro USA).
Vývojový tým se rozhodl, proti zahrnutí střelných zbraní do hry, aby hráči přemýšleli o : „nenásilných a kreativnějších řešení problémů. “
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 56 minut a 19 vteřin bez využití glitchů. S využitím glitchů se hru podařilo nejrychleji dohrát za 28 minut a 37 vteřin. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.