7c - oj, tak to je jasne - je pravda, ze v casoch ked hra vysla som zahranicne recenzie moc nesledoval :), ale ked tak na to pozeram, ta hra bola znacne podhodnotena. Nemas niekde nejaky prehlad co sa jej vo vseobecnosti vytykalo, ze dostavala len priemerne hodnotenia? (nie, fakt sa mi nechce citat kazda stara recenzia :) )
Já si na recenze o ST:TA nepamatuju, ale určitě bych je (v papírové podobě ve Score či v Levelu) doma našel:).. Reagoval jsem opět (jak je mým (ne)dobrým zvykem) v obecné rovině, že souhlasím s tím, co všechno dokáží nad/podhodnocené recenze.

ME: Rozebírat ho tady raději nebudeme - já bych napsal své subjetivní hodnocení, ty napíšes své subjektivní hodnocení a za dva tři dny tu máme diskuzi/hádku o padesáti členech:)). Když už, tak pod hlavičkou správné hry.. Já dal ME 75% (nebo 8/10, v jiném formátu).. Ale všechna hodnocení jsou o pocitu - a právě proto je super, že existují takové stránky jako dh nebo csfd: Pravda bývá uprosřed, no a pokud se sejde 100 lidí s různými názory, pak se průměr asi opravdu nejvíce blíží tomu nepřesnému a velice pochybnému termínu, objektivní pravdě (podle toho co jsem četl v profilu Ještěra mě teď bude nenávidět..ovšem jak jinak to napsat:)
Ja som na ST cital len pozitivne recenzie :) A mimochodom, cisto zo subjektivneho hladiska si ME tych 10 kludne zasluzil (Oblivion nie). Ale hodnotenie by nemalo byt podstatne, hlavna je kvalita hry a Terran Ascendancy je jedna zabavna a zaujimava hra :)
Pravda - recenze dokáží udělat své (viz. Mass Effect, Oblivion.. - to sice nejsou špatné hry, ale taková hodnocení (ME v levelu myslím 10/10) si nezasloužily).

Jo, já taky používal jen jednu dvě formace (jeden z těch nedostatků, co mě "míjel":)
Dumec: Mno ona to i v době vydání nebyla zrovna hra, která by okupovala titulní strany a o které by se neustále mluvilo. No a pak stačilo pár mírně negativních recenzí a bylo :-) Nemluvě o tom, že rok 2000 byl poněkud (nebo spíš dost) nadprůměrný, co se kvality vydaný PC her týče...

Co se výhrad týče - ocenil bych funkční pauzu (aka Baldur's Gate) - ST by ji opravdu využili - a lepší systém formací (nebyl to až takový problém, ale používal jsem v 90% případů tu formaci, ve které jednotky na začátku vystoupily (jen občas s menšími úpravami) - naštěstí jde uložit).