Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Původně měl hráč hrát za Luka Skywalkera a děj měl být zasazen po událostech filmu Star Wars: epizoda IV - Nová naděje. Nicméně herní designéři nakonec rozhodli, že vytvoří novou unikátní postavu (Kyle Katarn) a děj posunuli před událostmi čtvrté filmové epizody.

Příběh

Příběh o tom, jak se Kyle Katarn dostal do služeb povstalců a jak se seznámil se svou budoucí partnerkou Jan Ors je popsán v první knize trilogie Dark Forces: Soldier of the Empire od Williama C. Ditze.

Easter eggy

Podobně jako v mnoha jiných hrách od LucasArts i zde se nachází odkaz na postavičku králíka Maxe ze slavné dvojice Sam & Max. V osmém levelu se nachází tajná místnost, jejíž tvar připomíná typickou králíčí hlavu. Vše krásně vynikne, pokud si v dané místnosti zobrazíte mapu levelu. A pokud zadáte ještě navíc cheat kód LACDS objeví se na mapě i oči, nos a pusa.

Ostatní

Pokud se vám Steam verze hry zdá pomalá, najděte ve SteamApps složku Dark Forces a v ní soubor Dosbox.conf, otevřete ho v Notepadu a do sekce [sdl] přidejte řádek "output=ddraw" (bez uvozovek). Soubor Dosbox.conf nezapomeňte uložit, a vše by již mělo běhat hezky rychle.
Pro aktivaci kompletního mouselooku a další modernizaci ovládání je možné použít nástroj Dark Forces DeHacker. Podporuje jak klasické verze hry, tak verze ze Steamu, GOGu a Originu.