SpaceChem

01.01.2011
01.10.2011
30.01.2012

SpaceChem je logická hra zaměřená na navrhování výrobních postupů pro chemické sloučeniny. Spíše než k chemii má však blíže k vizuálnímu programování. V každém levelu má hráč k dispozici jeden nebo více reaktorů. Ty musí správně propojit a naprogramovat tak, aby zpracovávaly vstupní sloučeniny a vytvářely z nich výstupní sloučeniny podle zadání.

Programování reaktoru se provádí návrhem trasy manipulátorů a umisťováním instrukcí na tuto trasu. Hráč je omezen pouze druhem a velikostí reaktoru a svojí vlastní fantazií. Postupně přibývají nové druhy reaktorů a dostupných značek a roste komplexnost sloučenin i náročnost celého řešení.

Hráč se ujme role zaměstnance společnosti SpaceChem, největšího výrobce chemikálií na trhu. Zavítá na několik planet a vesmírných stanic, na kterých navrhuje reaktory. Každá planeta je zakončena soubojem s bossem - jednou je potřeba zásobovat médiem těžební laser, jindy např. plnit rakety správným palivem. Postupem času na povrch vyplouvají hrůzná firemní tajemství a vysvětlují se záhadné události z okolí továren společnosti.

SpaceChem nabízí online statistiky nejlepších výsledků (rychlost výroby, počet použitých reaktorů a instrukcí) a motivuje tak k další optimalizaci řešení. Do hry byl updatem přidán portál levelů ResearchNet, který poskytuje kromě zásoby nových úrovní i možnost vytvořit úrovně vlastní v jednoduchém editoru.

Mám steam kód k dispozici a protože na to nejde udělat Steamgift po té letní akci, kdy je dávali zdarma, tak ho nabízím nejrychlejšímu zájemci. Hlaste se do pošty!

EDIT: Už je pryč. ;-)