Sorry, James

10.11.2017
16.01.2020

V kůži Jamese Garnera, bezpečnostního technika korporace Mantis, dostanete za úkol dešifrovat firemní soubory. Neobvyklé na tom je, že obsahují nějaký bizarní chat. Jak může být zrovna něco takového důležité pro hlavní technickou společnost ve zbrojním poli?

Sorry, James je nelineární logická hra hnaná příběhem. Vizuálně je stylizovaná v retro grafice, doplněná thrillerovou atmosférou s konspiračním nádechem. Cílem hry je dešifrovat 50 souborů s dialogy, a to pomocí unikátních herních mechanik připomínající mix sudoku a Hledání min. Herní doba se pohybuje okolo 3-6 hodin.

Po dohrání mám víc otázek než odpovědí a objektivně si myslím, že autor hry mlží až zbytečně moc, že mohl z příběhu poodhalit víc. Jsem však člověk, který si cení originalitu a zdejší styl vypravování, který se nekoncentruje jen na samotnou hru, ale rozprostírá se napříč hratelným demem, trailery, promo obrázky, steam stránkou a bůhví kama ještě, mě okouzlil a bavil.

Součásti hry jsou také zábavné "dešifrovací" logické puzzly, na které se během hraní nabalují další mechaniky a kde každá další hádanka přirozeným tempem zvyšuje obtížnost.

Shrnutí: Zábavné hádanky, zajímavý příběh, netradiční styl vyprávění. Ocenil bych však o něco víc přímočarosti.

5. bod herní výzvy 2020 (hardcore)