SnowCraft

1998
21.12.2011

freeware

Ovládáte tým tří červených hráčů a vaším úkolem je vyřadit ze hry házením sněhových koulí všechny zelené soupeře. Na každého z nich musíte hodit 3 koule, abyste jej vyřadili ze hry. Když zasáhne koule vašeho hráče, tak je na chvíli omráčen a druhou ranou vyřazen ze hry. Hra se skládá z pěti kol a poté se opakují bonusová kola.

Koulovačka, kdo z nás ji nikdy nezažil? Sněhové řemeslo ji však přináší v míře, jakou jsem v reálu dosud nepoznal. Dostal jsem k dispozici tři červeně oblečené panáčky a proti mě se stavěla čím dál tím větší přesila zelenokabátníků.

Počáteční kola jsou vcelku jednoduchá, ale postupně začíná značně přituhovat a někdy jsem měl co dělat, abych to všechno zkouloval. Snowcraft je fajn záležitost na odreagování, která se vyznačuje jednoduchým ovládáním a někdy vyžaduje pekelné soustředění.

Pro: koulovačka, panáčci, ovládání

Proti: po čase stereotyp

Ohó, na copak jsem to při svém pravidelném brouzdání nenarazil - hra, kterou jsem si nezahrál dobrých 10 let. Štěstí, že je stále hratelná ve flash podobě.

Slušná makačka, dostat se do nějakých vyšších levelů (20) a neudělat přitom nějakou chybu. Ono to zní jednoduše - odklidit paňáci na stranu a s jedním opatrně vykukovat a střílet v pauzách mezi střelami. Ale to je teorie a v praxi se může podělat spousta věcí - zbloudilá koule, myš vyjede mimo pole flashe, omylem kliknete pravé tlačítko, dáte málo energie místo hodně. A jako když uděláte chybu v tetrisu, najednou se musíte hodně snažit to napravit, což samozřejmě není dobré, protože obtížnost pozdějších levelů je těžká (ač opakující se).

Měl jsem na Snowcraft vzpomínky jednoduché blbůstky, u které jsem však vydržel hodiny (ne v kuse, v průběhu pár let), ale hra je stále překvapivě hratelná. Nevýhoda je žádná obměna pozdějších kol, takže jedině snad že to hrajete s kamarádem a předháníte se, kdo se dostane dál.