Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

SimLife: The Genetic Playground

1992
1993
100
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

SimLife: The Genetic Playground je počítačová hra, ktorej koncept je založený na simulovaní ekosystému. Hráč má možnosť modifikovať genetické vlastnosti rastlín a zvierat, ktoré obývajú jeho virtuálny svet. Zmyslom hry je experimentovať a vytvoriť sebestačný ekosystém.

V hre SimLife hráč môže virtuálne svety nielen modifikovať, ale i vytvárať. Tvorí a upravuje rastliny a zvieratá na genetickej úrovni a zároveň vytvára rozličné prostredia a ekosystémy. Vďaka tejto simulácii potom môže študovať genetiku v akcii a simulovať a kontrolovať evolúciu. Zároveň sleduje, ako si v rôznych prostrediach, rozličné druhy (či už pozemské alebo tie, ktoré sám vytvoril) poradia so životom.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Hra se nedá z principu dohrát, protože je život neustálý běh a v zásadě ho můžete pěstovat celé roky.

SimLife se vyplatí hrát, pokud na to máte čas (např. pracujete někde v kanceláři a můžete mít okno aktivní třeba celý den nebo i přes noc). Na rozdíl od známého SimCity se SimLife moc neujal. Myslím si, že je to hlavně menší dynamikou (život chce více péče než město), žádnou sociální interakcí (nikde nejsou lidé, rady, instituce) a možná i dostatečným nezdůrazněním jurského světa, který můžete vypěstovat.

Na první dojem mi to připadalo samotnému poněkud rozvláčné a komplikované. Pak se mi ale podařilo přemnožit kukuřici a začaly se vrstvit zajímavé herní problémy. Pokud se do hry vžijete a vybudujete si od píky vlastní svět, bude vás to fascinovat a motivovat, aby byl lepší a větší a aby více prosperoval.

Vítám, že ve hře lze zvolit jak možnost předdefinovaných světů (např. na základě teorií Richarda Dawkinse), tak úplně vlastní svět. Ten si vygenerujete buď náhodně, nebo jde editovat vlastnoručně (řeky, jezera, hory). Těch lze pěstovat dokonce libovolné množství najednou. Líbí se mi, že můžete začít od nuly, vysazováním květin, později stromů, nasazením hmyzu, a zkoumat jak konkrétně se tyto druhy vyvíjejí a jak se mezi sebou snášejí.

Pokud máte rádi evolučně (či biologicky) laděné hry, jsem přesvědčen, že se SimLife vyplatí zahrát, i když jde o starší hru, neboť přímo otevře dveře evoluční teorii a můžete pozorovat vývoj druhů a dokonce i jedinců "v přímém přenosu". Současně si člověk příjemnou formou osvojí i nějaké ty znalosti z biologie a genetiky :-)

Pro: grafika (na starou hru), přirozené chování, vlastní světy, vlastní druhy, ohromná rozmanitost

Proti: časová táhlost, náročnost na koncepci

+10