Máš pravdu, úplně košér to nebude, ale osobně bych do toho šel (kdybych už neměl koupeno).
Edit: další post z redditu http://www.reddit.com/r/SimCity/comments ... r_buying_from_india/ . Takže i EA za tohle může zabanovat. Sorry, radši to, co jsem posílal předtím ignorujte a kupujte normálně :)
Edit 2: byl to fake, nikoho nezabanovali, ale stejně už to fixnuli a nejde to koupit

Máte taky problém s rollbacky? Mně se teď zobrazila tahle zpráva: http://imgur.com/a/yuP9U . Po provedení rollbacku (cca 10 minut, což naštve, ale jde to přežít) můžu hrát, až do bodu, od kterého se rollbackovalo, ve kterém to vyhodí error znovu a musím zase rollbackovat. Takže si už tohle město nezahraju, dokud to nefixnou. Nefunkční servery nebo pády mi nevadí, ale tohle už je moc, nechci ztratit město, na kterém jsem několik hodin pracoval.
tak i druhý město je v řiti ... 5 tisíc mých obyvatel, 130 tisíc přespolních. Nepřehoupl jsem populaci přes 25 tisíc (poměr byl pořád na jednoho mýho 5 cizých), město zanikalo postupně jak jsem do něj přiváděl specializaci (ruda - výroba slitiny - výroba procesorů - prodej), z prodeje sice teklo měsíčně 500 tisíc, ale rozpočet nešel narovnat, ani za cenu vypínání všeho co jsem stihl postavit... jdu se trochu prospat .-)
Já si to snad taky koupím, jakkoliv na to teď nemám peníze a Tomb Raider je pořád na cestě...
Tak jsem taky podlehla TotalBiscuitově videu a zítra si to jdu koupit :) Je teda nějaký DH region, do kterého bych se mohla přidat?
právě že ty ceny za support nemůžeš upravovat, není to vůbec parametrizovatelný a tím pádem netaktický, jen nastavíš množství, cena je dána od ks ... ale možná že s department of obchod se s tím dá trochu kouzlit nevím. Micku, jsem to viděl :) tak jsem si postavil u vjezdu do city poliše a poslal ti tam dvě hlídky což ti ale asi moc nepomohlo .).
Já jsem přidal, ale až dneska (včera to díky serverům nešlo). Stavím ale hodně pomalu a pořád nevím, co vlastně dělám, takže nečekejte pořádné město v dohledné době :).
Jak přesně funguje ten region chat? Nejdřív se mi tam zobrazilo několik zpráv, teď jsou ale smazané, včetně těch, které napíšu sám. edit: asi to bylo zase nějakým výpadkem už je vidím.

Jo a dík za energii, vodu a kanalizaci, je to od vás na skoro zadarmo (ve srovnání s tím, kolik by mě stála stavba a údržba elektrárny, atd.), ty ceny můžete nějak ovlivňovat a máte je nízko záměrně?

A pošlete mi prosím nějaké hasiče (ASAP), přišli ke mě šmejdi od Micka a zapálili pár baráků, na což jsem nebyl připraven a bojím se, že bez pomoci mi shoří kousek města.
@Ross (09.03.2013 19:06): 95% jsem dal z prvotního nadšení, hra si to asi nezaslouží, třeba bych chtěl přímo ovlivňovat výdaje cajtů, hasičů, nemocnic, ale od toho tam je jen stavba a disablování jednotlivých přístavků k budovám a aut. Příjmy města se dají změnit výší zdanění každé z jednotlivých zón (rezidenční, komerční, industriální), s jedním rozšířením magistrátu by mělo být možné měnit sazbu daně i podle jednotlivých příjmových skupin, ale to nemám vyzkoušený. Momentálně bojuju s počtem obyvatel kolem 75000, postavil jsem na špatném místě továrny (smog), godzilla mi sežrala univerzitu, na pohled hezké chuchvalce kruhů beztramvajových silnic pospojovaných chaoticky dohromady způsobují dopravní zácpu, prostě špatně zvolená silnice (neumožňuje tramvaje) a spousta křižovatek. Vyrovnaný rozpočet držím pomocí vyšších daní (13,13,12) za cenu neustálého ubíjejícího bourání opuštěných budov. Vlaky a dálkové autobusové linky převáží mezi městy hromady návštěvníků, nejdřív ode mně nakupovali, teď mi vyčítaj že pro ně nemám nic dražšího :). Jedinou nadějí je postavit konečně specializaci města, a lupnout ke komerčním zónám u dálnice stadión a z něj vybírat tučné sumy dotující chod města. Ale jak to nebude fungovat, ztrestám tu chátru jednou provždy :-).
@davi.k (09.03.2013 19:23): Tak to jsem zvědavý, co to bude. V nejlepším případě hra podle vlastního výběru (což ale nepředpokládám), v nejhorším něco starého levného bez možnosti výběru.
Dejte si pozor na správné umístění parků. Když je rezidentní zóna středně bohatá a stojí u komerční zóny, u které je park pro vysoce bohatý pozemky, tak vám vedle sebe budou stát středně bohaté rezidence proti vysoce bohatým obchodům, a ekonomika celého města a v případě 2 měst celého regionu jde do háje .. :)
Po sledování videa od TotalBiscuita jsem měl slabší chvilku a klikl na purchase, čehož jsem pak litoval, když jsem se celý večer se nemohl dostat do hry. Dneska už to vypadá v klidu (zdá se mi, že oproti včerejšku zdvojnásobili počet serverů, takže by to mohlo snad běžet i ve špičce), tak se do toho konečně pustím.

@MiDlo (08.03.2013 08:38): Poslal jsem ti request na Originu, rád bych se přidal :)

Pro ty, co teprve plánují hru koupit a chcete hrát hru v angličtině - změňte si jazyk v Originu a raději i na profile.ea.com na anglický. Při instalaci se zapnutou češtinou už pak není možné přejít na angličtinu jinak než reinstalací.
Až to trochu pojede, můžem dát DH region a bavit se společně, růžově jak to má EA rádo .-). Zatím jsem založil na serveru Evropa Východ 1 region "Bílé tesáky" pro 7 měst .) se vstupem na pozvání, v profilu mám Origin nick pro přidání do přátel. Večer kolem sedmé si k tomu sednu a můžu poslat pozvánky... Nebo se můžem domluvit na nějakém jiném DH regionu. Kdyžtak dejte vědět.
@MickTheMage (07.03.2013 22:10): bylo i hůř .-) 14denní zpoždění Mines Of Moria v našem regionu oproti západu, ačkoliv datum vydání bylo stejné jako u západních sousedů. Multiplayer u Halo 2 for Vista vyžadoval přihlášení do služby Games For Windows Live, ale tahle služba jaksi X týdnů po vydání ještě nebyla v ČR zprovozněna. Diablo 3, Valve time a víkendy plné čekání... .-) Různá sporná rozhodnutí v game designu (čím širokoúhlejší monitor, tím nižší FOV.. myslím že např. u Bioshocku)... to je jen zlomek toho, čím nás herní trh baví :)
@mazar1234 (07.03.2013 21:36): Jenže nekupováním zabiješ i celou sérii. Z bláta od louže :-(.

Takovýto PR průs*** je imho lepší bič na vydavatele než nízké prodeje. Kór když to obchodní řetězce začnou stahovat z prodeje a začnou požadovat po vydavateli odškodnění za reklamace zákazníků.
Tak presne kvoli takym ludom ako vy sa toto vsetko deje... namiesto toho aby ste razantne ukazali vztyceny prostrednik celemu always-online konceptu tak si tie sracky kupujete..... mate co ste chceli tak drzte huby a nestazujete sa.

ako hovori kalsik "bude húř"
Ale ja chcem zatial hrat len single... Jaj, ze nemozem lebo... v EA su ko... sakra, nebudem vulgarny :)
No sakra. Oni dokonce odstranili nejvyšší rychlost běhu času, aby odlehčili serverům... Tomu říkám nejzmrvenější launch hry v historii her. I Diablo 3 se krčí závistí.
Clovek ma disk, z ktoreho sa hra nainstaluje a potom dalsiu hodinu hra nieco stahuje (a stavim sa, ze ked dostahuje, tak nepojde :) )
hmm... předobjednávky digitální verze hry furt nejdou nainstalovat... a ti s krabicovkama přetěžujou servery... nicméně http://www.facebook.com/simcity.czsk hlásí, že instalaci umožní snad do pár hodin a problémy se servery by měla zlepšit probíhající údržba+rozšíření serverů... Začátek jak víno .D
Ono to je hlavně kvůli piratům. Myslím, že toto nepůjde nějak ošálit. Počkám na recenze a rekace a taky kupuju :) Hra vypadá naprosto skvěle, jako by se vrátily staré časy.
@HELLER (05.03.2013 19:10): to jsme na to stejně, co je to za nesmysl, že singleplayer ve hře nemůže být pro to, že jsou regiony čistě multiplayerové..? Mohli tam dát možnost založit singleplayerový region, kdyby chtěli, jenomže oni nechtěli, protože by se offline singleplayer nevešel EA do konceptu ochrany proti kopírování přes Origin. Technicky by to Maxis zvládl levou zadní...
Sice mě štve jediná věc ohledně toho jejích slavného Origin .. ale musím to překousnout a objednávám :)
Nu, dost mě to láká, slyšel jsem, že docela snadno můžeš flákáním a blbostma poškodit sousední města, ale EA a online only značí origin.

Nedávno mě napadlo, že jsem si od EA už přes rok nic koupil. What a shame
Neviem ako vy, ale ja sa dosť teším...
Postaviť svoje mesto môže byť zábava :)
Já jsem na hru zvědavý. Snad mě nezklame. Co sem viděl různé Preview, tak to vypadá dost luxusně, ani beta nezklamala.
Už vidím, jak jedou vyjde hra, ve které tvůrce hry ve dne zakládá město (v noci spí) a vaše postava jako z Sims do něj přichází a bydlí tam, zatímco ten tvůrce město pomalu upgraduje :). Ups, doufám že jsem nevědomky neposunul vývoj MMO her úplně někam jinam aniž bych za nápad dostal zasloužený milión .-)
Co je pravda na tom, že GlassBox engine simuluje život každého jednotlivého obyvatele města, každý jednotlivý resource... a to že je důvodem menší maximální velikosti měst v novém Simcity? To jako že stejný obyvatel, který ráno vyjede do práce se vrátí večer ke stejnému domu?

edit našel jsem k tomu tahle videa 1, 2, 3, 4