Sid Meier's Civilization III: Conquests

Civilization III: Conquests

04.11.2003

rozšíření

Conquests je druhým rozšířením Sid Meier's Civilization III. Vlajkovou lodí souboru novinek, za jehož základ lze považovat sedmici národů, je devět epizod, hratelných na dvě nové, těžší obtížnosti: „podhrotovou“ Demi-god, což znamená „polobůh“, a ultimátní Sid. Nové typy jednotek a terénů, režimy feudalismus a fašismus, zaměření civilizací námořnictví a zemědělství a divy světa Socha Dia (Statue of Zeus) a Mauzoleum Mausóla (Mausoleum of Mausollos) jsou pak středními patry dortu, zhmotněním jehož vrcholu je zavedení zdrojů do na suroviny dříve chudých oblastí a třešničku na němž představují sopky, které hráče terorizují opakujícími se všezničujícími erupcemi, jimž nelze zabránit.

Ve scénářích, jejichž koncepce je přizpůsobena multiplayeru, hráč nalezne boj o kontrolu nad Středozemím mezi Římany a Puny, závod sedmi civilizací v budování divů světa či obranu městských států před nájezdy barbarů. Jiná zápletka těží z pokusů evropských civilizací o dobytí Ameriky – za Angličany, Francouze, Nizozemce, Portugalce nebo Španěly je cílem získat oporu na americké půdě, v kůži na opačné straně barikády stojících Indiánů je hráč pověřen úkolem tyto imperialisty zahnat. Některé epizody jsou orientovány na mírové vítězství – zápolení o dominanci v Japonsku mezi osmi klany je možné ukončit dosažením dohody na volbách, ze „soutěže“ Aztéků, Inků a Mayů o získání nadvlády nad Střední Amerikou lze s rukama nad hlavou odejít po dosažení značné kulturní převahy. Dobývání, nebo obrana Konstantinopole jakožto hlavního města Východořímské říše se potom hraje dle pravidel královraždy, o niž hra byla obohacena prvním datadiskem. Po stránce dějové náplně si na své přijdou i milovníci napoleonských válek a druhé světové války v Pacifiku.

Z nových jednotek druhý expansion pack do hry přidává mj. policisty, jejichž trénování vedle již dříve možné výstavby policejních stanic redukuje uplácení a plýtvání prostředky, a techniky, kteří urychlují produkci divů světa i jiných budov. Kromě nových položek je obsahem Play the World také vybalancování herních elementů, k němuž se autoři uchýlili z důvodu zatraktivnění hry více hráčů.

Po 16 letech si jeden týpek na civfanatics dal práci zprovoznit jeden můj scénář inspirovaný Red Alertem:

Příspěvek
Screenshot
Download

Kdyby mě v příspěvku nezmínil a já nedostal upozornění tak vůbec nevím, že jsem něco takového tvořil:)

Civilizace 3 Conquest je opravdu hutný datadisk k Civilizaci 3 a opravdu se vyplatí si jej pořídit.Udělal jsem zde vyjímku a zahrál si scénáře ještě před tím, než jsem se pustil do volné hry. Výsledek? - Byl jsem velmi mile překvapen, hlavně mise Sengoku a Rise of Rome se mi velice líbila a za Cartagijce byla opravdu tuhá.
Počítač si zde rozhodně servítky nebere a máte co dělat, aby vaše civilizace dokázala oponovat AI. (Obvzláště na vysoké obtížnosti ).
Opravdu, datadisk vydrží mnohým na spoustu hodin.
A pokud uspějete, vaší odměnou bude svět jenž klečí, klaní se či žadoní u vašich nohou:)))

Pro: Geniální hra Civ3,Nové mapy, scénáře, národy

Proti: Občas přitroublá AI, se kterou se velmi těžko vedou diplomatické dišputace:)

Ono je vůbec těžké konkurovat AI, která na vyšší obtížnosti už vyloženě podvádí. Jinak skvělá hra, hlavně to množství národů potěší.