Shin Megami Tensei: Persona 3

Shin Megami Tensei: Persona 3 FES

14.08.2007
10.04.2012

Mezi jedním dnem a dalším je skryta pětadvacátá hodina. Většina lidí je během ní neaktivních a za celý život si její existenci ani neuvědomí. Jenže hrstka jich je vzhůru a musí tak čelit stínům objevujících se s příchodem této tzv. Temné hodiny. Jedním z vyvolených je i Makoto Yuki, nový student střední školy Gekkoukan. Když je napaden stínem probudí svou Personu a stín porazí. Přidá se ke skupině dalších uživatelů Person, skupině zvané SEES, a vydávají se prozkoumat tajemnou věž Tartarus, ze která pochází všechny stíny.

Třetí díl série Persona se od svých předchůdců zásadně liší. Poprvé představuje Social Links a hráč má pouze omezenou dobu ke splnění úkolů, jelikož s Yukim prožívá celý školní rok a určuje jeho aktivity. Musí tak mimo bojování se stíny i spravovat jeho vztahy s ostatními a samotné studium. Soubojový systém umožňuje vzít do boje až čtveřici postav, které se tahově střídají společně s nepřáteli. Opět lze jednotlivé Persony fúzovat a vytvářet tak nové.

Rozšířená verze hry s podtitulem FES nabízí zhruba 30 hodin dodatečného obsahu, předně v podobě epilogu navazujícího na konec základní hry. Obsahuje ale také některé upravené systémy, nové Persony k získání a příběhové pasáže. Později vyšel i upravený port pro PSP pojmenovaný Persona 3 Portable.

@Charllize (09.05.2020 13:53): Jako mě to upřímně nevadí, ale chápu tě. Chceš od toho více to aby se s tebou ta hra nemazlila. Trojka tohle dělala parádně, dohodneš si schůzku s nějakou postavu a pak jí odmítneš, tak druhý den zjistíš že se s tebou už nechce bavit a musíš žehlit. Nemluvě o tom že i ženské charaktery žárlí a nesmíš se na ně vykašlat, což je příjemně osvěžující, ale i frustrující mechanismus.

Jo mě v Personě sere že se ta romantická linka či co spolu zažijete neprokresluje do hlavního příběhu, že stejně ve výsledku se všichni chovají jako kdyby k ničemu nikdy v životě nedošlo :D