@Charllize (23.08.2023 11:01): Nová trojka bude hra pro fanoušky P5. Třeba si nedokážu představit, že by tam nebyla větev Social Links pro pánskou část spolubojovníků, jako v původní P3. To by jim hráči nikdy neodpustili :)
@Fritol (23.08.2023 11:06): Jo už jsem si to tam taky dopsal mezitím co jsi psal :)

Hmm, jestlipak se budou vyvolávat Persony střelením se do hlavy :)

Jinak Ja před par dny hrál chvíli FES verzi a pripoměl jsem si jak moc je ta hra depresivní a taková dark. To totiž ještě pořad měli za to ze to musí mít ten SMT vibe a brali to čiste jako ten spinoff. Až čtyřka zacla klestit tu cestu k samostatnosti. Ono to je pro Personu dobre, podle mně by v tom SMT stylu takový úspěch nikdy neměla akorát je skoda že se díky ni dost kašle na SMT jako takový. Si tak říkám kdy vydají SMT6, za 15 let třeba? :)
Tohle z popisu hry mi prijde dost zásadní .
 Persona 3 Reload is a captivating reimagining of the genre-defining RPG, reborn for the modern era.

To zas spiš vypada na něco jako byl FF7 Remake.
Taky bych se nedivil kdyby úplně vyhodili Tartarus dungeon a dali tam dungeony ve stylu pozdějších dílu. Nebo ho nějak překopali. Přeci jen Tartarus sral plno lidi :)

No proste si myslím ze to bude úplně jiná hra než original, což by i dávalo smysl, proč dělat další P3 když nedávno vysla ta portable verze.
@jones1240 (14.06.2023 16:44): Ale zas to bude mít tady svůj profil, zdejší normalizační komise tohle neobhaji jako sloučeninu :)

Taky je sranda jak na FES a jeji přídavek Answer plno lidi nadávalo ze stojí za hovno a najednou jakoze co si to dovoluji to teď nezařadit :) Protože to je taky možnost proč není. Atlus měl za to ze se to nelíbilo tak to proste vyřadil a zařadil zřejmě jiné konce hry. To je ta internetová kritika kde lidi nemyslí dopředu :) A FemMC? Však nedávno vydali remaster portable verze, tak přece ho Reoladem nevyřadí z oblasti zájmu případných kupujících v budoucích letech. Takhle ta portable verze bude pořad zajímavá :)
@jones1240 (14.06.2023 10:13): Jo, to je dobře. To by si pomohli s xboxem only.
GP je rozjetá velká věc a bůhví jaký mají dohody a kolik jim MS nacpal peněz atd. Už jen to ze by Atlus dával své nové hry vzasade zadarmo zní bizarně až hrůza :)

@Lolkovec (14.06.2023 15:56): No co by, udělají z toho Personu 5, vždyť to vidíš i z toho krátkého traileru. Si rikají, tvl to bylo tak blbě když to bylo ještě SMT, honem předělat :D
Tak to padlo a remake vyjde i na PS4 a PS5, zatím ale o té druhé hře nic v tomto smyslu nepadlo. Docela mě ale teď udivuje že tolik her jde na game pass, přitom jsem četl nedávno článek kde se k němu většina vývojářů co v něm byla, vyjadřuje negativně :D
Takže remake bez Portable obsahu (očekávaně) a Answer z FES taky nebude. Navíc bude kompletně přeobsazený eng cast. Fanoušci zuří :)

Osobně mě nejvíc ale děsí ten day one Game Pass. To skoro očekávám, že třetina obsahu bude skryta za placená DLC.
@SilentWolf (01.08.2022 11:01): Za mě určitě, hlavně tedy druhý díl s Hitlerem :)). Ale uznávám, že v PSX verzi už je to trochu repetivní (což vynahrazuje atmosféra a celkové kvalita hry).

@Solidor (01.08.2022 12:56): S tím určitě souhlasím, to vytažení anime tropů se zdařilo a série následně oslovila i nehráče. Při vzpomínce na hudbu z P4 mi bohužel naskakují ty nejhorší asociace :)). Ale je mi jasné, že jsem v drtivé menšině!

@Charllize (01.08.2022 10:18): To je mi jasné, ale už jsem bohužel zpohodlněl a dám přednost PS, před hraním v emu na PC (jakkoliv jsem to měl v oblibě a kus Kuzonohy jsem odehrál. V předplatném bych si to ale nechal líbit.
@Solidor (01.08.2022 12:56): To si taky říkám, ale na druhou stranu když muže gog slavit úspěchy prodejem starých her proč by to neslo u starých Person. Ale myslím ze by se to spis chytlo na tom pc než na konzolich tam tyhle starý vykopávky moc hráče nezajímají, chtějí nový GoW a Forzu :)
By mě zajímalo, jestli ti, co chtějí remake P1 a 2 ty původní hry někdy hráli.
Spíš chtějí remaky jedničky a dvojky po vzoru pětky. tedy se social links atd.

Zrovna jednička by byla bez úplného překopání skoro všeho dneska nehratelná (nebo přesněji neprodejná).

Uvítal bych ale remaster Devil Survivora, to jo :)

@Drolin (01.08.2022 09:24): Právě proto, že se série takhle přeorientovala tu dneska ještě vůbec je.
A urážet hudbu Persony je na kriminál :)
@Drolin (01.08.2022 09:24): Mne se hudba u posledních Person líbí, a trojka už náběh na tu pozdější filozofii serie měla. Ale i tak mi sedla víc než třeba pětka. Nevím, Person bylo dost, v tom seznamu jsou zajímavější věci.
Zahrát si Kuzonohu zas takový problém není, zvládl to i Jones. Mas tři možnosti, ps2,3 a emu. Ale je fakt ze s tím novým PS+ je šance ze se to na tu PS5 dostane, jestli to začnou brát vážně, což zatím nedělají.

@SilentWolf (01.08.2022 09:13): Přece tím ze se Persona vyvolává strelenim do hlavy :)
@Charllize (31.07.2022 19:19): Pěkné.

Stačilo by, kdyby Devil Summoner: Raidou Kuzunoha dali na PS5 tak jak je :)).
A určitě i první tři Persony (klidně v PSP verzi jak je), které jsou prostě zajímavější jak 4. a 5. díl.
@Charllize (09.05.2020 13:53): Jako mě to upřímně nevadí, ale chápu tě. Chceš od toho více to aby se s tebou ta hra nemazlila. Trojka tohle dělala parádně, dohodneš si schůzku s nějakou postavu a pak jí odmítneš, tak druhý den zjistíš že se s tebou už nechce bavit a musíš žehlit. Nemluvě o tom že i ženské charaktery žárlí a nesmíš se na ně vykašlat, což je příjemně osvěžující, ale i frustrující mechanismus.

Jo mě v Personě sere že se ta romantická linka či co spolu zažijete neprokresluje do hlavního příběhu, že stejně ve výsledku se všichni chovají jako kdyby k ničemu nikdy v životě nedošlo :D
@Charllize (09.05.2020 13:53): Zrovna ukecávání démonů už začíná být v SMT značně otravné. Každému musíš vysolit půlku HP a hromadu itemů a peněz, aby se k tobě možná přidal. Jeden z důvodů. proč jsem nedohrál Strange Journey. P5 nabídla zajímavou zjednodušenou alternativu.
Jen bych jeste rad uvedl do zapisu ze proti Morgane nic nemam, mam ji rad. Jinak by letela z okna..hehe..stray cat :)

@jones1240 (09.05.2020 13:50): Persona me osobne moc nesedi, sere me na ni plno veci a cele to socializovani mi v urcitych aspektech nedava moc smysl. A taky mi vadi to ze hra to dela trosku hloupe a nepruhledne. Treba v petce kocka napovida co bych jako mel udelat, ale je skoro jiste ze je lepsi udelat uplne neco jineho o cem clovek nema tuseni ze to vubec udelat muze. A je to tim ze hra hrace drzi na strasne kratkem voditku, mozna by ho stacilo jen lehce povolit a byl bych spokojenejsi. jenze to by pak hrozilo ze se jim to socializovani cele zhrouti.
Persony a souboje mi prijdou jako zjednoduseny derivat SMT a obvzlast v petce jeste dost casualni i na obtiznost hard. Treba smrtici skilly a utoky zanechaji postavu s jednim HP, hromadne utoky party a pokecy jsou casto trivialne snadne udelat. Slabiny nepratel se nabizeji hraci na stribrnem (ne na zlatem) podnose a podobne.

V telefonu mi tri lidi pisou ze by se sesli, cas mam jen na jednoho tak se na ty dva vyseru. Opakovane nekolikrat po sobe. pak se s tim co jsem ho 3x odmitnul tak ze jsem na nej nereagoval sejdu a je to paradni schuzka jako kdybych nebyl blbecek co na nej 14 dnu nereaguje :) A to se nezminuju ze ho mam v parte a v prubehu tech 14ti dnu jsme spolu na pokraji zivota a smrti vycistily palac a oba se tvarily ze mi nikdy nic nepsal:)
Ok, trosku to prehanim, ale ne zas tak moc.
@Charllize (09.05.2020 13:45): Jde to z toho cítit no, mě se to upřímně líbí, přeci jen ta hororovější linka tomu prospívá. I tak je dobře že se od toho odtrhli, jelikož mi přijde že kdyby pořád sázeli na SMT a nevydali se jinou více casual cestou tak nejenže by to tolik úspěšné nebylo, ale navíc si myslím že by to bylo nevyladěné jako právě trojka.

Takže je super že to rozdělili, přeci jen hardcore RPG fans nemají potřebu si kompenzovat školní léta a zase ti co neholdují tuhým RPG nemají potřebu hrát SMT. Takže je všechno v pořádku :D (Já mám rád oboje, ale od školního dating simulátoru, nechci Nocturne či Devil Summonera :D)
@jones1240 (09.05.2020 13:35): U trojky to je tim ze porad meli tendence cerpat z toho SMT. Jeste v te dobe nevedeli jestli by Persona obstala samostatne, takze se drzeli na uzde a davali porad vyniknout v te dobe slavnejsimu otci. Po trojce, kdyz to melo mega uspech uz se utrhli z retezu a na SMT hodily bobek a Persona si tak nejak zacla zit svym zivotem, jedine co jakz takz zustalo jsou demoni/prisery. V zasade to je asi dobre, preci jen je lepsi mit dve dobre jrpg serie nez jednu.
@Solidor (09.05.2020 13:09): Achjo :D My dva se asi co se týče Persony nikdy neshodneme :) Mě osobně přijde že z toho nedělají velké drama, prostě každý má tragický osud a vypadá to že je to váže k sobě, ale nikdo ohledně toho nedělá velké scény a vše se logicky vyřeší.

Na rozdíl od mé "milované P5" (po trojce jí plánuji dát druhou šanci) kde je většina charakterů sulky a brečí kvůli každé prkotině :D Tím, ale neříkám že jsou horší, spíš mi přijde, že postavy ve trojce ani nedostali tolik prostoru aby vůbec stihli být depresivní. To je ten problém, ono tu totiž vše působí moc na rychlo a nehotově.

Jo a hlavní hrdina má na výběr většinou strašně depresivní odpovědi a souhlasím že čtyřka i pětka jsou lepší. Myslel jsem to spíš tak, že kdyby to dostalo teď větší péči a předělali možnostmi do stylu čtyřka či pětky, tak by to s tím hororovějším příběhem mohla být paráda.

Čtyřka je každopádně pořád srdcovka, ale tak nějak si myslím že při opětovném zahrání jí pětka přemůže a pak si tu vyžeru za ten svůj hejt posměch, až tomu nadělím 100% :D
Tak zatím je to docela pohoda, pamatuji si to těžší, ale tenhle díl by si zasloužil remake například do grafiky P5 :D Pribeh i postavy super, jen se v tom ještě tvůrci hledají a hodně věcí není uděláno moc šťastně :D Kdyby toho obsahu bylo o něco více a příběh s hlavními charaktery by dostal více prostoru,
tak to hodí do kapsy i čtvrtý díl :D

Plusem ale je že to má větší SMT atmosféru a ty dungeony jsou otravné jako v každém díle :D
Me to je teda trosku jedno, uprimne. Ale umim si predstavit ze nekdo koho to zaujme a vubec nema poneti ze nejake dve verze jsou, pujde a koupi si Personu 5/4/3 a pak se bude divit proc tam nema to o cem tu nekdo pise.
Persona 5 Royal by se hodil samostatný profil. Na druhou stranu to roztříští ještě víc ty tři lidi, kteří to tu hráli a případně se o tom kdy budou ještě bavit. :D :D

Ale určitě je to podle mě víc validní, než třeba Enhanced edice Baldursů. Ale je to prostě sporná problematika.
@jones1240 (06.05.2020 13:35): Soubojak funguje trochu jinak, vsechny dungeony jsou pozmenene a maji nove moznosti. V adventurni casti je uplne nova velka lokace. Pribehove hra obsahuje nove casti. Je toho hodne u te Royal. FES tech zmen tolik nema, ale i tak je jich dost, obvzlast kdyz tam je uplne nova dejova linka ktera tusim navazuje na konec puvodni verze.
kdyz tu muze mit separatni profil Enhanced verze BG a Tormentu..
Hlavně třeba Roayal verze u P5 přidává úplně novou lokaci, nové rande i příběhové části, to už je podle mě dost novinek.
@Fritol (06.05.2020 13:20): nedavno jsem to resil se Solidorem u P5 Royal. On si treba mysli ze to je takhle ok. Ale proste uz jen to ze FES i Royal nabizeji zhruba 20 hodin uplne noveho obsahu navic z toho dela , dle meho, jasne zalezitost na separatni profil. A ne neni to edice s DLC nebo tak neco, vzasade jde o komplet prepracovanou hru a tech zmen tam je asi milion od zacatku do konce:)
Tak je čas se vrátit k mému největšímu restu, hlavně když jsem P3 před pěti lety odložil a už se k ní nevrátil :D Tak snad jí letos pokořím :D
@jones1240 (11.04.2018 09:26): trenovat musis. Zabijet ty shadowy furt dokola :))
Jinak P3 je fajn, ma totiz jeste dusi SMT. Coz uz dalsi dily nemaji..
A mas FES verzi? Asi mas kdyz na ps 3.

Si pamatuju kdyz vysla na ps2. Kamarad mi rikal. Ty hrajes ty japonsky hry. Ted je nejaka kde se deti strilej do hlavy a lezou z nich nejaky prisery. Heh. To bylo poprve co jsem slysel o persone. I kdyz SMT jsem uz znal.

PS: posledni dobou mam trochu cukani vzit na milost p5 a dohrat ji. Legracni je ze casto od nekoho slycham ze skoncil po pyramide , zajimavy :)
Zrovna v tomhle díle se mi vymstilo moje vyhýbání se soubojům v dungeonu a já navždy skončil u souboje se sleeping tablem :D Až dohraji hry co mám v plánu tak se ke hře vrátím, protože jinak za to docela stojí.