Tohle je nádhera: Zrovna tam vyšetřuji posedlého obsluhovatele rikši, který tyranizuje taxikáře protože mu asi údajně ničí byznys. No a aby toho nebylo málo, tak pak na mě zničehonic zaútočí zhrzená duše taxikáře v jeho zdémonizovaném autě. Po bitce se omluví že si mě spletl a jeho srdíčko bolí.

Jo, tohhle je upřímně fakt párada a to jsem myslel že po bitce s polonahými členy Yakuzy v sauně už mě nic nedostane :D
Charllize, slavný den přišel, už jsem to rozehrál :D Tak snad to nebude tak hard jako Nocturne :D
@Solidor (27.07.2018 13:52): No, myslím, že jenom takové ty primárně erotické a dating novely kolem roku 2005 až 2010 u kterých si člověk nezapamatuje ani jméno - o Umineko nebo Ever 17 zmínka jistě nebyla, možná jen něco o Clannad. O 90. kových typu Eve Burst Error a Yu-No zmínka určitě nebyla, ale o to byli více recenzenti vyplesknutí z Knights of Xentar a Princess Maker 2 (ač na to recenze skoro jistě nebyla). Trochu lepší situace byla v časopise Doupě, kde bylo častěji téma "obskurní japonské hry" a tak, kde byla lehká zmínka o VN častější.

No a Danganronpa nebo zero Escape - zajímalo bym ě, zda byly recenzované, nebo i jen Steins Gate. Spíš myslím, že ne.

A jinak připravený ROM, po Zero Escape bude primární hrou asi Raidou Kuzunoha vs. the Soulless Army. Z vyzkoušeného kousku to působí jen sympaticky.
@Drolin (27.07.2018 13:19): Mě hlavně ty jeho recenze odradily od předplatného...
Byly recenze na nějaké opravdu čistokrevné VN? Ne věci jako Danganronpa, kde už to přeci jen je spíše adventura?

@Charllize (27.07.2018 13:19): Asi, on byl zdaleka nejlepší redaktor co si pamatuji. Dokázal ocenit hry, které se mi přesně často trefily do vkusu navíc hrál především jRPG a adventury, tedy královské žánry. Ale to se pojí hlavně s tím, že měl přehled i v literatuře a kinematografii.

Dnes už časopisy ani weby nesleduji, ale někdo podobně výrazný (s dobrým vkusem) se asi moc nikde nepohybuje.

@SilentWolf (27.07.2018 13:21): Klasika :). On je komplexní dohráváč - ač to se nepojí s tím, že se člověk zajímá o více žánrů (nebo právě extrémně dlouhé jRPG).
Bulir je dost pravdepodobny, je na tenhle zanr pozitivni. Jinak na games a v levelu to mel na starost Polacek a Smutny, oba unaveni a nestalo to za moc. Nejvic na vysluni byli jrpg u nas v letech 1998 - 2003, pak to slo velmi rychle z kopce a uz to nikdy nevyjelo zpatky.
@Solidor (27.07.2018 13:14): Aha, tak to možná lépe, kdyby je ani nerecenzovali (nebo nechceš dělat externistu v Levelu? :)). Podobně recenzoval Rybka v Levelu vizuální novely... tragédie, už tak jeho špatné recenze dostaly nový rozměr nekvality a jistě odradily každého potencionálního hráče.
@Drolin (27.07.2018 13:11): To nevím, ale v současném Levelu je recenzuje tuším Dobrovský?, který je jRPG značně unaven a z těch jeho článků mám pocit, že ho to docela dost nebaví. Čímž další potencionální zájemce odradí.
@Solidor (27.07.2018 13:08): Nerecenzoval tyto díly SMT i Bulíř v PS2 magazínu? Pamatuji jeho velmi pochvalné 9+ recenze na DDSka. Jinak osobně nejvíce o SMT vím od Lynxe z mobygames, který je vcelku propagoval jako to nejlepší v jRPG 2000 - 2010.
@Charllize (27.07.2018 13:04): To by bylo něco, pokud by si ke všem hraným jRPG napsal komentář (plus Solidor a Ringo). Tím by cena DH razantně stoupla!

*deep breath* Shin Megami Tensei: Devil Summoner 2: Raidou Kuzunoha vs. King Abaddon is one of the greatest games you haven't played.

Těším se, jen obvyklý problém "kam s tím" na seznamu k zahrání je stále palčivější :).
@Drolin (27.07.2018 13:02): Na to abych to odlisil a vedelo se proc bych musel psat komentare, coz je problem. Kdyby tak sli nahravat audio komentare, to by bylo...proc to vlastne nejde? :)

Obe hry maji tu stovku, ale ne z uplne stejnych duvodu, na to aby to fungovalo dle toho jak chces, bych musel mit jednu vzorovou hru a dle ni srovnavat ostatni, coz neudelam, srovnavat je zlo. FF 13-2 je obecne brana jako spis prumer, ja o tom vim, ale prece nemuzu do svoji subjektivity tohle zohlednovat.
@Solidor (26.07.2018 21:03): ja si vzpominam ze i ten soubojak fungoval jinak, litaly tam nejaky zeleny duse z tech demonu po zabiti a tak.

Jinak je celkem mile ze vlastne cela produkce PS2 SMT se da poridit na PS3. Mam dojem vcetne Person.
Persona 3 FES, Persona 4 (tam si nejsem jisty) SMT Nocturne, Digital devil Saga 1+2 a oba Devil Summoneri, pro me jeden z duvodu proc mit PS3, PS2 uz nemam tak mi to prijde vhod.
No vida. Dalsi stovka na obzoru. Ale dam 90 aby Drolin nepindal :) (PS3 dam 95, pac tam vypada lip nez na PS2, o neco)

Atmosferou a gameplayem unikatni hra, vyuzivani demonu mimo souboje, detektivni zapletka ktera pusobi jako skutecne vysetrovani, proste narez.

PS: eh, mozna bych byl radsi za tahovy souboje, ale ty realtime maji taky stavu. A na EU storu neni k dostani, musi se na americkej, tam jsou oba dily za krasnych 9.99 kazdy:)