Shard

08.08.2020

freeware

Hráč nese v ruce bílý střep, který mu slouží k ničení bílých krystalů, nacházejících se v sedmi důmyslně koncipovaných úrovních, v nichž je potřeba postupovat opatrně. Koncept designu je stavěn horizontálně a vertikálně, umožňujícím tak variabilní způsob průchodu. Orientační smysly a průzkum představují naději na úspěšné splnění přítomných úloh. Krystaly jsou různě poschovávané a je nutné je najít, čímž budou posléze užitečné k měnění vlastností onoho střepu, vyžadujícího i jeho stálé sbírání, jakmile jej postava použije. Těmi vlastnostmi jsou odrážení od stěn a teleportace. Kde se trajektorie střepu zastaví, tam je poté hráč přenesen, nezruší-li zvažovanou dráhu střepu. Střep dále slouží k aktivaci spínačů, může také vést úzkým potrubím. Hození střepu je na levém tlačítku myši a zrušení trajektorie na pravém tlačítku myši. Pohyb a chůzi hrdiny zajišťují W, S, A a D, zrychlení levý Shift. K některým spínacím prvkům se dá přistoupit a dotknout se jich, liší se barvou či geometrickým vzorcem. Střepem jde i posouvat pár objekty. Úroveň končí tehdy, co se objeví text o zdárném absolvování. Lze je též načíst příslušným číslem z nabídky. Při hraní zní muzika, v nastavení jde měnit citlivost myši.

Shard využívá enginu Unity a příliš se neliší od her A Story About My Uncle, The Talos Principle, Light Weaver, ReThink, Trizzle či LightCube.