@mazar1234 (19.02.2016 11:42): Uz som to nasiel a pisem to sem, aby som na to nezabudol. Knights-Kings of Lightninghold, slovakian period-fantasy series :), spominane v misii Lockdown. Pfff, neviem ako tie hry hras ;)

Btw. ty drakovrah! :(
@Tarhiel (19.02.2016 11:04): Já jsem to měl úplně stejně. Taky jsem se ji snažil nachytat při lži nebo prostě nějak přechcat, ale vždycky to schytal Raymond. Přitom si myslím, že o Yama Kings jsem si nastudoval všechno, co šlo, takže bych měl mít tu možnost.

@mazar1234 (18.02.2016 22:47): V Hong Kongu se celkem dost využívá etiketa academic. Především v rozhovorech s Racterem a Gaichu. Ale i na jiných místech, fakt mi tam přišla jako jedna z nejčastějších.
@MickTheMage (19.02.2016 08:18): "meno toho slovenskeho trashoveho televizneho serialu co sa tam spomina " - teraz netusim vo co gou, aky serial sa kde spomina, nic si nepamatam.

@Tarhiel (18.02.2016 23:28): V Dragonfalle som vo Vanille zabil draka a v DC som teda už zvolil inú voľbu draka ponechať.
V Hongkongu Podvoliť sa nie, na to by som nepristúpil. Ja som s ňou ani moc nejednal a bol som vyslovene drzý :-D a hneď som do nej išiel kick-ass rečami.
@MickTheMage (19.02.2016 08:18): Aj u mňa to Raymond schytal a štvalo ma, že som nevedel spustiť tú možnosť s oklamaním kráľovnej - pokúsiť som sa o to pokúsil - dal som jej protinávrh, aj sa ma spýtala, prečo by to mala urobiť, ale asi som nemal tie správne schopnosti alebo čo, zrejme mi niečo neprešlo checkmi, lebo mi to neprešlo a ponuku neprijala - no pritom žiadne vety som nemal zašednuté - aspoň si to nepamätám
Hele chlapi, ja som hral zatial len povodny Dragonfall a tam to myslim nebolo, takze by som od vas chcel, ci by ste mi nemohli napisat meno toho slovenskeho trashoveho televizneho serialu co sa tam spomina :D Nejaky rytieri alebo co to bolo. Of course, ze to planujem nejako zakomponovat do svojho modu. Pred nejakym pol rokom som videl nejaky lets play, ale uz si nepamatam kde to bolo. Je tiez mozne, ze chlapik precital Slovakia namiesto Slovenia, ale... :)

@Tarhiel (18.02.2016 23:28): Si sa zblaznil? Ani nahodou, schytal to sice Raymond, ale co uz :) A myslim, ze to dokonca islo vyriesit este nejako inak. Oklamanim Kralovnej, ale nejako som neprisiel presne na to ako. Napoved tam bolo pocas hrania hry dost, ale... asi som nevolil tie spravne slova.
@mazar1234 (18.02.2016 23:15): Súhlas :)

Len tak, zo zaujímavosti: ako si sa rozhodol pri finálnej konfrontácií v Dragonfalle/Hong Kongu?

Mne osobne sa páčilo, že v pôvodnom Dragonfalle nebola možnosť presvedčiť hlavného "záporáka" o nesprávnosti jeho konania (niečo, čo neskôr do DC dodali), lebo, úprimne, bolo správne/nebolo zlé :) akurát prostriedky si zvolil príliš blbé.

No a zaujímalo by ma, či sa niekto podvolil Kráľovne tisícich zubov, keď Ti dala na výber namiesto boja s ňou.
Dohrane, prijemny darcek od Harebrained.

Ziadna sragora na par minut hrania, ale uplne krasna poctiva kampanicka (pocitane celkovo dohromady s nepovinnymi runmi, ale kto by ich nehral ze ano iba totalny mimon).
Já jsem si nakonec pořídil cyberdrápy jako má Glory z Dragonfallu, a pak jsem nepřátele drtil pěkně zblízka. Přišly mi o dost silnější než klasické zbraně na blízko, a ty spešl útoky mají taky vymakané.
@Zero (14.02.2016 11:23): V kampani som tiez pouzival stale granatomet, ale prave tu som zacal pouzivat pistol a zistil som ze ma vymakane skilly, napr. tie multi-shot, double-shot... znacne dobry DMG dealer.

Lenze treba to brat tak ze aj ty mas v parte 2x vracanie granatov (Duncan+ty) a ked ides takticky s teamom 1+1 & 1+1 tak si absolutne imunny na granaty a navyse taky dobre vrateny flashbang, ktory vyradi celu skupinku enemakov vzdy strasne dobre zabavi :-D.

Ked sa snazis tak si vies ustrazit, ze kde mozes granat hodit a kde je nejaky vracac, hoci ho obcas dokazu vratit aj podivne vzdialeni od miesta dopadu (maju basseballovu ruku :-D).
@mazar1234 (12.02.2016 00:14): Ugh, to vracení granátů mi neskutečně pilo krev. Ve skupince nepřátel byl vždycky nějaký granátník a i když jsem mířil na týpka stojícího dobré dva metry od něj, vždycky mi ten granát chytil a poslal zpátky. A já byl celou hru zvyklý používat Izzin granátomet...
Teda, ta bonusova kampan (alebo extended edicia ako celok?) je u mna hodne zabugovana. Vypadava mi UI, nejde to potom ani ulozit. A naposledy som to musel vypnut pomocou alt+F4. A to i po dnesnom patchi. Divne.
Ja som zatial skoncil savegame na zaciatku (myslim) posledneho main-runu a som velmi spokojny s priebehom mini-kampane.

Docela sranda zahul bol side-run "zachrana holcicky" kde som na konci zvolil fuck both sides volbu a nasledne som musel bojovat v bitke proti 2 stranam, ktore ale zaroven bojovali proti sebe (uz po dalsi krat v Shadonwrune ja skratka tej neutralite tazko odolavam) a v jeden moment bolo on-screen 20 nepriatelov :-D sice z casti bojovali aj proti sebe ale ja som bol uprostred takze to nebolo idealne... kazdopadne extremne odporucam kazdemu instalovat implantat "vracanie granatov", velky life-saver.
Tak jsem to taky dohrál...:) Moc pěkná druhá porce...
Jen mě trochu štvalo, že jsem na konci... nedostal možnost to rozhodnutí pořádně probrat s Duncanem. Že tam nebyla možnost žádného kompromisu, nebo alespoň předběžné dohody = Duncan ať si dostane SIN, ale já ho nechci.
Já už to mám za sebou. Bavilo mě to, jenom jsem doufal v trochu víc interakcí se společníky. Holt mi tahle parta přirostla k srdci.
Oproti původní hře mi to přišlo o dost těžší, u většiny bojů jsem se celkem zapotil.
@mazar1234 (10.02.2016 14:02): Osobně jsem teď za tím runem o kterém mluvíte a chystám se na ten druhý...:) Je super být zase s touhle partou... Kéž by tohle Harebrained dělali pravidelně = klidně i kratší "epizody" točící se ohledně jedné party postav...
@Tarhiel (10.02.2016 13:41): Vyzerá to, že sme skončili presne v rovnakom momente. Tiež som prešiel tú prvú lineárnu šnúru questov a ako sa potom otvorilo na 2 side-runy + main run tak som akurát vstúpil do runu a savequitol, tiež som si vybral ten istý.

Zatiaľ to vyzerá na zvýšenie hodnotenia pre HK o 5%, ale počkám až to celé dohrám.
@mazar1234 (10.02.2016 12:44): Súhlasím, tiež som na ňu úplne zaubdol a vydanie pekne odladenej Extended Edition ma úplne prekvapilo - a vedel som, čo v ten víkend budem robiť :)

Inak, tá kampaň má určite viac ako 6 hodín - ja už som hral asi dve momentálne robím run v nejakom podmorskom laboratóriu, v podstate som doň len vstúpil, a to som zatiaľ vyrazil na svoj prvý run.
@MickTheMage (06.02.2016 00:40): Pche X-Com, treba si určite počkať na elementárne odbugovanie a vydanie svojho "enemy within rozšírenia", takú chybu ako som urobil pri prvom diely už nespravím (hranie pôvodnej nerozšírenej verzie hneď po vydaní). :-D

Musím povedať, že ma tento nečakaný bonus zdarma veľmi príjemne prekvapil a skvele sa bavím. Už to hrám 2 dni a som tak možno max. v polovičke.
Harebrained skrátka zase raz ukázali, že nebudú vydávať nejaký narýchlo splácaný paškvil, ale robia to s láskou.
Hurá, hned jdu na to. Jenom škoda, že to je pravděpodobně poslední Shadowrun minimálně na pár let.
Tak se nám hra náhle změnila na "Extended Edition"...:)

+ audio commentary

a hlavně

+ Shadows over Hong Kong minikampaň (prý okolo 6 hodin hraní) odehrávající se pár týdnů po konci hlavní kampaně....:)
@ugraugra (18.09.2015 00:10): Podle kickstarteru ne.

Focus = Quality. We have elected to focus all our efforts on PC in order to deliver the best game we can without the current processing and memory limitations of tablets. This focus allows us to have higher-fidelity visuals, larger map sizes, and more stuff on screen.

Nehledě na to, že teď budou dělat na Battletechu, takže ztrácet čas portem asi nebudou...
@Zero (24.08.2015 13:58): Už? Jaký's měl hrací čas? Já mám za sebou 25 hodin hraní... teď jsem splnil Gebbetin run (Sinking Ship) a ještě mi zbývá Recterův a Gaichuův + další dva z kontraktů. Právě po Gobbetině runu si mě zavolala Kindly Chen že má info o "muži s plastovou tváří"...
@Zaraka (24.08.2015 22:11): Mně se to taky líbí hodně, ale mám pocit, že by z toho settingu šlo vytěžit mnohem víc. Holt to trpí tím, že Dragonfall byl téměř dokonalá hra, která se dá těžko překonat, a srovnání s ním se to nevyhne...
@Zero (24.08.2015 13:58): Tak jakožto Berlín, anarchisti, Flux-State to je nikdy nevytěžitelné téma. Mě se Honk Kong líbí dost, hlavně ta možnost morfovat si vlastní minulost, názory, totožnost.

Gobbet je zlatíčko, pravda že ona Recter a Is0bel jsou jen tak tak zajímaví jako grupa z Berlina, ovšem back story Glory už asi jen tak nic nepřebije.
A já už to mám za sebou. :-D

Kvalit Dragonfallu to (podle očekávání) nedosahuje, ale je to lepší než originální kampaň.

Hong Kong je fajn, hraje tam stylová hudba a obyvatelé jsou zajímaví, ale Berlín to není. Po pravdě mi přijde setting trochu nevyužitý, čekal jsem něco víc. Nevím čím to přesně je, ale zatímco Berlín si mě hnedka získal, tady z toho na mě nedýchá až tak silná atmosféra. Ale ty náznaky mytologie, co tam jsou, se mi hodně líbily, párkrát jsem si vzpomněl na čínskou čtvrť v Bloodlines a taky dostal chuť si znovu zahrát Jade Empire.

Co se hlavního příběhu týče, je celkem krátký a přímočarý.

Ze společníků jsem si nejvíce oblíbil Gobbet (která furt myslí na jídlo :-D) a Ractera s jeho intelektuálními debatami.

Kdyby takhle vycházel každý rok nový Shadowrun, vůbec bych se nezlobil.
Konečne sa na to dnes vrhnem, keďže pred DH zrazom som si stihol iba vytvoriť Dwarfa (custom) Samuraia a odohrať len prvý mini-úvod. Zatiaľ savegame po príchode na "bazár".
Už taky hraju. Lidský decker. Udělal jsem dobře, že jsem si zvolil etiquette: academic, už jsem to použil asi čtyřikrát. Zatím mě to chytlo úplně stejně jako předchozí díly.
Já jsem pozastavil Zaklínače, abych mohl hrát Hong Kong...:)
Rozehrál jsem elfí mágyni s brokovnicí...
Zatím se mi to líbí fakt hodně, byť mi přijde (alespoň teď na začátku), že použití defakto stejné motivace jako v Dragonfall je trochu trapné, ale nepředpokládám, že by mi to zkazilo zážitek.
Choo choo motherfucker!
Včera to vyšlo, hraje se to moc pěkně, Matrix je předělanej takže určitě zkuste Deckera bitches!