Užitečné manévry pro koně: rychlé zastavení - naráz: šipka/páčka dolů + klávesa pro pošťouchnutí koně; totéž i pro rychlý rozjezd z místa; ve sprintu - tatáž kombinace kláves stisknuta 2krát rychle po sobě - otočka koně o 180 stupňů.

Jinak kromě poplácání koně, je také možné jet na koni ve stoje, nebo mimo sedlo - opírat se o bok koně.
Tak ICO jsem dohral 3*, pak s tim světelným mečem se jí stačilo jen držet za ruku a sekat; tady ten úvod/intro bylo uplně famózní/epický, 3D efekt je hlubší, to ovladaní je ale peklo - musel jsem přesedlat na klávesnici a myš (ICO jsem hrál v pohodě klasickým ovladačem - myší to ani nešlo kvúli ovládání kamery a rychlosti pohybu) - ale tady myší šteluji kameru a klávesnicí pohyb - takže jízda na koni celkem v pohodě, a levé tlačítko myši mám pro přikrčení, pravé pro skok, postraní pro přiblížení, .... Zatím 3 kolosové zkoleni, momentálně mám zásek na 4. - zkusím znovu později, snad na to přijdu. Super náviková hra.
@kuler91 (08.02.2018 18:11): Já tedy hrál SotC před pár lety v PS2 emu, a zážitek to byl výborný :). Ovládání je tedy dle mě zcela běžné a atmosféra je neopakovatelná (stejně jako řada jiných prvků hry). Podle mě moc tu nejde o dobu ani o grafiku (i ta PS2 je super, remake je dle mě zbytečný), ale zkus vytrvat - kolosové jsou čím dál zajímavější.
@Drolin (08.02.2018 13:36): Já se na to vážně těšil ... intro bylo krásný, ale cesta k prvnímu bossovi + fight nic moc ... to šplhání je taky takové těžkopádné. Špatně to se fakt ovládá, když je člověk dneska zvyklej na "smooth" pohyb :) ...
Nic méně věřím, že před těma 12-13 lety to bylo úplně něco jiného ... tohle je spíš taková kapka nostalgie pro znalé, bohužel to asi fakt neocením ... :(
@Drolin (08.02.2018 13:36): kuler neni spokojen s nicim, ke vsemu ma ,,svoje,, vyhrady:)

Jinak me to nebavilo uz v dobe kdy to vyslo, stejne tak ico. Takze ackoliv uznavam ze hra ma svoje misto v herni historii a remake vypada opravdu pekne hrat to urcite nebudu. Stacilo mi to na ps2 kde jsem vetsinu casu umiral nudou z prazdneho sveta. Asi nejsem ten spravny typ s hlavou v oblacich co se zasni kdyz na obloze preletne ptak.
Tak mám prvního Kolose za sebou a zatím nevím no ... Hudba krásná, ale zatím nevím nevím ...
Nějak mě trochu sere to ovládání koně na kterém jsem seděl zatím asi 2 minuty .. vím že kůn není auto, ale jsem už asi trochu rozmazlenej ... celkově je znát, že to ovládání už je lehce zatuchlé, ale ok. Uvidíme, každopádně jestli to nestihnu dohrát do úterka, tak už se k tomu asi nevrátím :D
Jsem rád, že SotC bude mít nový profil, neb vidět zde SotC s průměrným hodnocením 68 procent by bylo smutné.
Kdyby se někdo divil, proč tu na profilu ještě není přidaná PS4 verze, tak jsme se dohodli, že se jedná o dostatečně zásadní remake, aby byl samostatně. Pokud by ho někdo chtěl přidat, má volnou ruku :)
@Paul (02.02.2018 14:00): na trojce mě to nebavilo, ale tohle vypadá parádně. navíc, 60fps a lepší ovládání jsou přesně ty věci, které mi na PS3 verzi chyběly. svět je prázdný, ale svým způsobem impresivní
Tak v únoru na PS4 a já musím říct že se těším. Dle videí to vypadá na herní rest, který chci každopádně dohnat.
@Charllize (06.11.2017 23:43): SotC je i tak tvořené, určitě se nemá zajíbit každému. Naopak. Tento dojem možná ale vyvolaly dobové recenze, kde to bylo jen 9/10 a 10/10 a oslavné texty jako v PS2 magazínu.
Hra ktera me nikdy nebavila, chapu jeji kvality ale asi nejsem dostatecne velky snilek a pozitkar aby me to zaujalo:)