@S4TW (31.07.2022 23:20): No já se zakempil v tom vstupním nádvoří, pak mě zahnal do jednoho z těch tunelů a už nešlo vylézt. Takže tudy cesta nevedla... Byl tam někde teleport a ten taky nedával moc smysl.
@Sasakr (31.07.2022 22:15): Já hlavně k té pyramidě vůbec nešel :D, naopak jsem se vrátil, protože se tam spawnovaly náboje... ale když se mu neustále vracelo zdraví, tak mi došlo, že asi něco dělám špatně...
Jj, i když jsem to hrál podruhý, tak jsem si to nepamatoval a musel se podívat na Youtube. Že se otevřela pyramida by fakt hra měla nějak naznačit, toho si jinak nevšimneš.
Jako dobře, ta hra byla celou dobu docela výzva (nechápu, proč mám pořád potřebu si dávat těžké obtížnosti), ale ta poslední mise? Hodina a nedostal jsem se ani do pyramidy (tak nějak jsem myslel, že toho bosse můžu ustřílet a nevěděl jsem, že musím jít přímo tam :))...
Normalne tabem, ale ty jsi byl host, takze se ostatni pripojovali k tobe (ty bys tedy mel mit "ping 0").
s tím pingem nevím, já jsem ani nevěděl, kterou klávesou ho zkontrolovat, taxem to neřešil. ostatní se mi ale lagovali docela dost.
Garret: Ja to hral taky jen parkrat, vsak jsem to v nedavne akci teprve koupil :) Navic obvykly ping je cca 150, na ktery jsem si za tech par her tak nejak zvykl, takze mit 50 a mene, to se zase hraje jinak :) Kazdopadne me udivilo, ze jsi obcas lagoval, i kdyz jsi zakladal, mel bys s tim neco udelat :)

Tak kdyz chces brat SS vazne, nuz je pomerne dulezita zalezitost (rychleji s nim behas a tak, zabiti na jednu az dve rany).
Garion: ještě jednou sorry za to zpoždění, chtěl jsem si před duelem s tebou odpočinout a nějak jsem usnul :-) každopádně hodně dobrý, sice jsem DM Sama hrál asi 3x, ale je to sranda. bohužel už mě pak nějak ztuhly prsty a musel jsem odejít. příště budeme kostit snad i Indiana

btw, ten konec s nožem byl dobrej, co? :-) sem tě viděl jak mi píšeš pozdrav na rozloučenou, taxem tě chtěl podle zaříznout.
no vyborne. tak teď se jen domluvit na nějakém datu. střelím třeba... dneska ve 20.00? :-)
můžeme někdy zkusit zahrát spolu. ale jen ve dvou, cizáky tam nechci. popř. s nějakým známým...
Thellwin: jj, to už je přesněji řečeno :) Na trojku se docela těším.
Zoltan ... jasně, pro ty, kteří si to chtějí zahrát znova, tak ať si klidně dají HD verzi, ale ať tam kromě lepší grafiky nehledají nic jiného :)

Thellwin: Já hrál i původní verzi a stejně jsem si oba Samy užil úplně stejně a rád :)
Stejná řežba v lepším kabátku ... pro lidi co hráli původní verzi myslím zbytečnost a naopak :)
vlastně platí co, co jsem psal v komentu na SS1 - hratelnost je stejná, změnila se jen grafika.
Garret: Říkáš tedy, že se hratelnost od původní verze příliš nevzdálila? Pokud by to byla stejná výzva, jako originál z roku 2001, byl bych ochoten to vyzkoušet.
Aaron Hill: Myslím, že Garretovi šlo spíš o to, že "seriózní" je něco uplně jiného než "opravdový".
Jo, no. To slovo má hodně významů - podle mě to naráží na slovo "vážný" a může to znamenat "nebezpečný". I "seriózní" by se dalo chápat dobře, protože Sam tak trochu seriózní je, i když je to úplný úchyl :-D
Garret: Seriózní je úplná blbost? Aha, takže podoba těch slov je asi čistě náhodná, že?

Tohle je pitomá debata, tak jako většina anglických slovíček, má i "serious" v češtině spoustu významů, tak si můžete vybrat, ale je to nesmysl.. jde o to, pochopit vyznam a ne ho umet prelozit jak nejlepe to jde, nekdy to proste nejde.
Well, krásně se ukazuje, jak každý dokáže jen třeba název pochopit trochu jinak. Já jsem měl vždycky za to, že "Serious" v názvu mělo vždy značit "nebezpečný" a zároveň ironické vyjádření "opravdovy" vzhledem k náplni hry. Seriózní mi přijde jako ta nejhorší varianta, ale je to uplně jedno a řekl bych, že není potřeba to ani moc řešit. Řikejte mu Serious Sam a nelámejte si s tim hlavu.
Pooky: Vpodstatě jo, ale nemyslím, že pro "nebezpečný" by muselo být použité jiné slovo. Jen častěji vidím použité "dangerous", ale to je fuk.

Garet: Že by to byla úplná blbost si moc nemyslím. O nic méně než "vážný".
Pro "nebezpečného" Sama nemusí být jiný výraz, protože to znamená to samé a sedí to k sobě. "Seriózní" je úplná blbost. Ale hádat se nebudu...
Pivo: V podstatě si napsal to samé co já.

Aaron Hill: Taky, že jsem tam dal seriózní. K jeho seriózní práci zachraňovat svět se hodí jen toto.
Ono to slovo vpodst. znamená v překladu všechny ty pojmy. Ale "vážný" sedí spíše jako taková ironická narážka. Pro "nebezpečný" by se sice dalo použít "dangerous", ale i tady by se to celkem hodilo. A možná by se to dalo chápat i jako "seriózní", ale to je tak fuk. Sam je všechno, jen ne moc vážný :-)
Garret: Vážný Sam mi zní blbě a nevidím v tom ten správný výraz. A pro "nebezpečného" Sama by byl jiný výraz/slovo.
Pooky: to není "seriózní" Sam, ale spíše "nebezpečný", nebo "vážný". na editaci toho popisu jsem příliš shnilý...
Možná jsem měl použít slovo "pokračování" než "dokončení". Ale jde mi o to, že by hlavní padouch mohl být někdo jiný, než ten samý Mental, či jak se jmenuje.
Mě by ani nevadilo, kdyby další pokračování končila slovy: "A takhle seriózní Sam !zase! zachránil zemi ... teda vlastně celý svět," jen aby už nějaké další pokračování byli.
Pokud tvůrcům nedojdou nápady, jsem pro každé pokračování. Přeci jen neznám lepší oddychovku, než je Serious Sam.
Na trojku se i celkem těším. Jsem spíše pro dokončení toho příběhu než remaky.
"Serious Sam 3 určitě vyjde v roce 2010, tvrdí šéf Croteamu." Viz pár dní stará aktualita na Tiscali Games.
AH: Podle mě je to, něco jako remake (až na to, že v názvu má "GOLD" :), či klasickej remake. Měl by tu být.
Garret: okay, nechci to tu zasírat víc než je nutný, tak jeden příklad za všechny - Jane's Combat Simulations: ATF Gold, vyšel asi rok po originálu a datadisku, přidal podporu DirectX, větší rozlišení, zlepšení mapování textur, zlepšení tvorby misí, realistické poškození letounů, internetový multiplayer a výrazné rozšíření leteckého arzenálu dostupného pro hráče. Kdyby nenesl název GOLD, nejspíš by tu své místo měl, takovej IL-2 Sturmovik 1946 je v podstatě taky jen shrnutím originálu a přídavků s pár změnama..
Danny: no podle mně je to (bez toho slovíčkaření) stejná hra akorát v nový grafice, mám v zamítnutých návrzích tak 5 her co oživily originál (s datadiskem) o víc než o grafiku a neprošly tedy pravdepodobně z důvodu že měly v názvu Edition..? Rozdíl je v tom, je Serious Sam HD je novinka a vychazí 9 let po originálu a narozdíl od her na který si vzpomenou jedinci, je tohle davová záležitost a tedy důvod to tu mít. Praktickej rozdíl tu ale nevidim.
Aaron: No tady nejde ani tak o reedici, jako o ten remake. A k těm máme všichni přístup veskrze kladný :-)
Ono už to vyšlo? Takže jen remake a žádné pokračování dvojky nebo jsem to blbě pochopil?

EDIT: To je tímpádem na pytel, protože dvojka nebyla ukončena a remake jedničky mi moc nevoní. Sice tam jde spíše o to bezduché střílení než příběh, ale stejně mohli udělat spíše pokračování.
no to koukam ze se sem tenhle titul dostal pritom odmitavem postoji k edicim a reedicim .) jinak supr hra, originalni jednicku sem nehral a tohle se mi (prozatim) libi jeste vic nez dvojka.