Sentient

27.04.1997
30.04.1997

Inovativní počin známé britské společnosti Psygnosis Limited, jenž vyšel pod operačním systémem DOS, Windows a na konzoli Playstation One. Sentient je netradiční adventurou z vlastního pohledu odehrávající se na vesmírné stanici Icarus, ve které dochází k únikům radiace - to je však jen jedním z problémů, které sužují vesmírnou stanici. Kapitán je mrtev a stanice nevyhnutelně směřuje ke srážce se Sluncem.

Významným prvkem hry je pojetí reálného času, kdy je třeba se rozhodovat včas bez možností následné korekce událostí vašim počínáním vykonaných. Posádka stanice Icarus nemá předem definované body chování, ale reaguje do jisté míry na vzniklé situace. Důležitým prvkem jsou také dialogy, které je z vaší strany možno vést díky různorodé kombinaci slov a vět.

Toto pojetí však odradilo značnou část hráčské populace, a Sentient nedosáhl úspěchu, ačkoliv byl technologicky i herními mechanismy velmi vysoko nad konkurencí.

@Drolin (09.06.2013 13:08): Já jsem se až po Tvé připomínce díval na Moby a je tam i DOS verze. S těmi emulátory chápu, já taky většinou nemám trpělivost zkoušet několik různých emulátorů jen proto, abych konečně rozchodil nějakou hru, kterou si stejně můžu zahrát i jinak.

Na LoD jsem slyšel rozporuplné reakce, někdo na něj nedá dopustit a považuje jej za nejlepší JRPG na PSX, podle jiných je to naprosto běžný kus, jakých je dvanáct do tuctu. Ještě jsem jej ani nezkoušel, takže netuším (nejdříve chci dohrát FF VI).

Právě na doporučení Ringa na oldgames.sk jsem rozjel FFVI na GBA (Ringo dával sice přednost SNES verzi, ale v GBA verzi se dá běhat, je tam quicksave v momentě, kdy člověk potřebuje hru vypnout a tak). Chronotrigger si chci zahrát na DS.