@Drolin (09.06.2013 13:08): Já jsem se až po Tvé připomínce díval na Moby a je tam i DOS verze. S těmi emulátory chápu, já taky většinou nemám trpělivost zkoušet několik různých emulátorů jen proto, abych konečně rozchodil nějakou hru, kterou si stejně můžu zahrát i jinak.

Na LoD jsem slyšel rozporuplné reakce, někdo na něj nedá dopustit a považuje jej za nejlepší JRPG na PSX, podle jiných je to naprosto běžný kus, jakých je dvanáct do tuctu. Ještě jsem jej ani nezkoušel, takže netuším (nejdříve chci dohrát FF VI).

Právě na doporučení Ringa na oldgames.sk jsem rozjel FFVI na GBA (Ringo dával sice přednost SNES verzi, ale v GBA verzi se dá běhat, je tam quicksave v momentě, kdy člověk potřebuje hru vypnout a tak). Chronotrigger si chci zahrát na DS.
@Phoenix (09.06.2013 12:50): Jj, také mě to překvapilo, jelikož iso co jsem zkoušel minule šlo myslím jen pod W95. Nicméně nyní jsem stáhl již předkonfigurovanou DOS verzi. No a PSX nehraji, jelikož v jednom emulátoru hra padá a v druhém nejde ovládání. A jiné PS emulátory se mi zkoušet jaksi již nechce, ač by tam možná Sentient šel :).

A, LoD myslím tak výborné nebude :). A psx verze FFVI a Triggeru jsou jaksi pomalejší a celkově se doporučují SNES verze.
@Drolin (30.05.2013 13:15): Dobře, tak já to tedy vypíšu všechno :-) Dino Crisis, Dino Crisis 2, Resident Evil 1,2 (trojku a dál už jsem hrál na PC), Silent Hill, Codename Tenka, Disruptor, FF VII (osmičku jsem hrál na PC, protože jsem ji dohrál osm let před dohráním sedmičky, kdy byla emulace PSX dost v plenkách) a Parasite Eve. Chystám se na vícero výborných věcí, které mám origoš (Legend of Dragoon, Vagrant Story, FF IX, Grandia) a některé PSX věci jsem přes jejich vlastnictví dohrál na jiných platformách (FF I, II, IV, V) nebo se na to chystám (FF VI, Chronotrigger).

Nějak jsem zasklil, že existuje DOS verze, celou dobu jsem si myslel, že se jedná o Win/PSX only. Že vypadá ze všech nejhůř je poměrně logické. Proč jsi se nepustil do PSX verze? Ta by měla vypadat s dnešními možnostmi emulátorů ze všech nejlíp.
Nakonec spuštěna DOS verze, ač ta vypadá podstatně hůře, než PSX a WIN. Nicméně velmi zajímavé, jedna z těch originalitou oplývajících her.

A při umrtí hra nekončí, ale hráč je poslán - kvůli vystavené dávce radiace - na (pravděpodobně) nepovolené testování vědců, kde jde stále hrát :).
@Phoenix (30.05.2013 12:55): PSXfin předně není tak náročný a celkově je vše rychlejší a pohodlnější na obsluhu - jen některé hry, předně japonská verze, nejdou ovládat plus tu není tolik možností grafických úprav.

A takže si hrál FF VII a VIII v pc verzi? :)
@Drolin (30.05.2013 12:45): psxfin neznám, na PSX jsem hrál jen pár věcí (Parasite Eve, Resident Evil 1,2, Disruptor) a všechny v ePSXe

co se týče emulace N64, souhlas s ultimátností Project64 (už jsem ani nečekal, že vydají další verzi, ale poslední je teď 2.1)
@Phoenix (30.05.2013 12:40): 1.8, ale obecně preferuji psxfin (nicméně PS nemá žádnou ultimátní záležitost, jako je asi nejlepší emulátor Project64 2.0).

Nedávno jsem zkoušel VBox, ale jaksi nechtěl pod XP pracovat :). Nicméně zkusím ještě předkonfigurovanou verzi z Meagru.

A ano, právě z té Davovi recenze mě hra zaujala před pár lety. Obecně ji však skoro nikdo nehrál.
@Drolin (30.05.2013 11:56): Pod kterou verzí ePSXe jsi to zkoušel? Poslední verze je 1.8.0, vyšla po dlouhém čekání až v listopadu minulého roku (verze 1.8.0 byly navíc dvě, ta první vyšla na konci září 2012).

Win verze nefunguje ani ve VirtualBoxu a podobných legráckách?

Jinak to podle popisu vypadá jako skutečně unikátní záležitost.