Screamer 2

30.09.1996

Nástupca arkádového Screamera, ktorý si z úspešného predchodcu priniesol okrem dobrého mena hlavne vytunovanú hrateľnosť. Ostatné prebehlo citelným upgradom (niečo k lepšiemu, niečo k horšiemu). Ubudol počet áut a miesto nablýskaných šporťákov máme k dispozície rally fára a k nim prispôsobené prostredie (sneh, piesok, hlina). Veľký dôraz autori prikladali k nastaveniam parametrov ocelových miláčikov, v ktorom sa automobiloví fajnšmekri zaspávajúci na bandaske benzínu, dokážu dokonale vyjašiť. Hlavnou devízou druhého Screamera aj cez malý počet áut (4 + 2 bonusové) a tratí ostala predovšetkým skvelá hrateľnosť.

Oproti jedničke paradoxne išla dole grafika (totálne zabugovany SVGA mod), je tu maly pocet aut aj tratí, ale ta hrateľnosť. Dámi a páni správanie vozidiel je jedno z najlepšich aké som kedy na PC zažil. Totálne arcadoidné a čisto v prospech hrateľnosti. Moja tajná láska a prvý trasu (na zelenj lúčke) poznam aj vďaka demu naspamäť.

Pro: hratelnosť, hratelnosť, hratelnosť

Proti: málo tratí, málo áut, technické bugy