Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rose Guns Days Season 1

Rōzu Ganzu Deizu

11.08.2012
09.11.2012
13.12.2012
80
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Děj Rose Guns Days se odehrává v alternativním Japonsku na konci 2. světové války. Během války Japonsko postihne přírodní pohroma. Vládě nezbývá nic jiného, než souhlasit s humanitární pomocí od amerických a čínských vojsk. Jejich dobrý skutek je ovšem pouze záminkou k okupaci. Japonci postupně přichází o své tradice, měnu, práva, jazyk i zaměstnání. Začíná ekonomická krize.

Roku 1947 se z internačního tábora do Japonska vrací Leo Shishigami. Během neúspěšného hledání práce se setká s dívkou jménem Rose Haibara, která je Madam nočního klubu Primavera. Ta nabídne pro Lea práci bodyguarda v jejím podniku.

Rose Guns Days je sérií od autora When They Cry a Higanbana no Saku Yoru ni. O anglický překlad se postarala skupina Witch Hunt. Druhá sezóna vyšla v Japonsku 31. prosince 2012.


Poslední diskuzní příspěvek

RGD budou mít 4 sezóny. Takže zbylé dvě vyjdou v srpnu a prosinci. Hlavně ale se příští rok možná konečně dočkám nového When They Cry! odkaz

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
"Chránit někoho znamená špinit své vlastní ruce."

K nejnovější hře od 07th Expansion jsem původně přistupoval trochu rozpačitě. Hororové a mystery prvky byly nahrazeny gangsterkou s poválečnou tématikou. Naštěstí mé obavy byly rozprášeny během první hodiny hraní.

Celý příběh je vyprávěn retrospektivně současnou vůdkyní nejmocnější japonské zločinecké organizace jménem Primavera. Zjišťujeme osudy Rose, Lea a mnoha dalších zaměstnanců tohoto, původně, spolku několika nočních klubů. Postavy jsou sympatické, zábavné a každá má dostatek prostoru. Zajímavě je provedeno soupeření mocenských skupin včetně americké a čínské armády nebo několika mafiánských spolků. Všichni si snaží urvat co nejvíce pro sebe a přesto si hrát na ty "hodné".

V té nejlepší části, po necelých deseti hodinách, bohužel hra končí. Nicméně je alespoň naznačeno jakých směrem se bude další sezóna ubírat. Přestřelky i pěstní souboje jsou provedeny jako nepovinná minihra, která je celkem zbytečná a zdržuje od kvalitně napsaných dialogů. Právě ty patří k nejlepším složkám hry. Věcné, vtipné a zajímavé. Jak už je u 07th Expansion zvykem hudba tvoří důležitou část hry a výtečně dokresluje atmosféru. Vzhledově si Rose Guns Days výrazně oproti předchůdcům polepšila, ale přesto dokázala zachovat jedinečný styl, který je provázel.

Jenže jako nad každým dalším výtvorem 07th Expansion bdí i nad RGD stín Umineka, které je ve většině ohledech lepší. Velmi otevřený konec, zbytečná minihra a další podobné drobnosti však dělí Rose Guns Days od těch nejvyšších příček.

Pro: příběh, dialogy, hudba, postavy

Proti: minihra, hodně otevřený závěr

+7