"Chránit někoho znamená špinit své vlastní ruce."

K nejnovější hře od 07th Expansion jsem původně přistupoval trochu rozpačitě. Hororové a mystery prvky byly nahrazeny gangsterkou s poválečnou tématikou. Naštěstí mé obavy byly rozprášeny během první hodiny hraní.

Celý příběh je vyprávěn retrospektivně současnou vůdkyní nejmocnější japonské zločinecké organizace jménem Primavera. Zjišťujeme osudy Rose, Lea a mnoha dalších zaměstnanců tohoto, původně, spolku několika nočních klubů. Postavy jsou sympatické, zábavné a každá má dostatek prostoru. Zajímavě je provedeno soupeření mocenských skupin včetně americké a čínské armády nebo několika mafiánských spolků. Všichni si snaží urvat co nejvíce pro sebe a přesto si hrát na ty "hodné".

V té nejlepší části, po necelých deseti hodinách, bohužel hra končí. Nicméně je alespoň naznačeno jakých směrem se bude další sezóna ubírat. Přestřelky i pěstní souboje jsou provedeny jako nepovinná minihra, která je celkem zbytečná a zdržuje od kvalitně napsaných dialogů. Právě ty patří k nejlepším složkám hry. Věcné, vtipné a zajímavé. Jak už je u 07th Expansion zvykem hudba tvoří důležitou část hry a výtečně dokresluje atmosféru. Vzhledově si Rose Guns Days výrazně oproti předchůdcům polepšila, ale přesto dokázala zachovat jedinečný styl, který je provázel.

Jenže jako nad každým dalším výtvorem 07th Expansion bdí i nad RGD stín Umineka, které je ve většině ohledech lepší. Velmi otevřený konec, zbytečná minihra a další podobné drobnosti však dělí Rose Guns Days od těch nejvyšších příček.

Pro: příběh, dialogy, hudba, postavy

Proti: minihra, hodně otevřený závěr