Romance with Chocolate

Romance with Chocolate - Hidden Object in Paris. HOPA

18.09.2015
07.09.2017
18.09.2017

Na začátku hry se představí majitelka pařížské cukrárny Melody Doux, která pro své zákazníky připravuje čokoládové dobroty dle tajného rodinného receptu. Ten se v její rodině předává z generace na generaci již po několik staletí. Příběh se ale následně posouvá o pár let zpět a my se dozvídáme, že Melody vyrůstala s otcem v Kanadě, kam odjeli po smrti její matky. Dostává však dopis, ve kterém se o tomto tajemství dozvídá, a musí se vydat zpět do Paříže.

Jedná se o čistou hidden object hru, kde je za úkol hledat předměty dle daného názvu, nakresleného obrysu, případně hledat dvě stejné dvojice předmětů. To vše se odehrává v malebném prostředí pařížských ulic a podniků.

Další oddechová hra, kterou jsem hrál především společně s dcerou, která hraje ráda hry tohoto typu. Kromě klasických hledaček obsahuje i hledání dle obrysů předmětů, hledání dvojic a skládání obrázků.

Příběh hry je typicky béčkový a nudný. Cca od třetí úrovně jsme ho přestali vnímat (tak jako u prakticky všech ostatních hidden object her). U této hry mi ale navíc přišlo, že je zde taková podivná, pro mě nesympatická, atmosféra. Ale to bude asi jen věc (ne)vkusu.

Hru můžu doporučit pro oddech od větších titulů nebo pro hraní s dětmi.

Pro: Hledání předmětů

Proti: Příběh, podivná atmosféra