Rocketbirds: Hardboiled Chicken

akce > plošinovka
18.10.2011 PS3
15.10.2012 PC
12.02.2013 Vita
Ratloop, Abstraction Games (PC verze)
V této animované plošinovce je hlavním hrdinou Hardboiled, kuře, které dostalo za úkol svrhnout totalitní a nekompromisní režim vedený tučňákem Putzkim, který sní o světové nadvládě. Hardboiled tedy vyráží s několika zbraněmi a parťáky Rocketbirds svrhnout zlé tučňáky, nepřátele ptačího města Albatropolis. Mimo zbraní využívají kuřata hojně i své jetpacky pro pohyb vzduchem.

Hra nabízí sólovou kampaň s celkem patnácti kapitolami a kooperativní režim až pro 6 hráčů o deseti kapitolách. Mimo to hra obsahuje i několik miniher, ve kterých se odkrývá pravda o totalitním tučňáčím režimu a Hardboiledova tajemná minulost. Po celou dobu hraní je slyšet hudba indie rockové skupiny New World Revolution.

Rocketbirds: Hardboiled Chicken je remakem původní flashové hry Rocketbirds: Revolution, který byl vydán v roce 2011 nejdříve na platformu PS3, a později také na PC.

Docela mne zaujalo, že vedlejší záporná postava (bodyguard Putzkiho) se jmenuje Brno.