Warning: filemtime(): stat failed for obrazky/hry_krabice/14930.png in /var/www/databaze-her.cz/dev/profile_game.php on line 41

Warning: getimagesize(obrazky/hry_krabice/14930.png): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/databaze-her.cz/dev/profile_game.php on line 91
RIVE: Wreck, Hack, Die, Retry! – Databáze-her.cz
Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

RIVE: Wreck, Hack, Die, Retry!

RIVE

13.09.2016
17.11.2017
72
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

RIVE je klasická shoot 'em up střílečka, ve které se ujímáte hrdiny Roughshota, pilota malého mechanického robota s kanónem, který dokáže střílet kolem své osy. Příběh začíná příletem na tajemnou loď, na které jste uvězněni a vaším cílem je prostřílet se ven nebo pomocí hackování přeprogramovat nepřátele na svou stranu. Boje se odehrávají na zemi, pod vodou, v nulové gravitaci či na vlaku. Svého mechanického pavoučka můžete vylepšovat za sebraný šrot například koupí pancíře, raket, magnetu na šrot atd.

Kampaň doprovází hlasem vypravěče herec Mark Dodson (známý například z filmů Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho nebo Gremlins). Kromě příběhové kampaně hra obsahuje další herní módy – Speedrun omezený časem, Single-Credit omezený počtem životů, výzvy Challenges a nekonečný režim Battle Arena.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Ve hře hrajete za pilota Roughshota, který se zničím nemaže. Díky němu řídíte malého robůtka, který připomíná malého pavouka s pořádný kanónem. Dělem budete z robotických nepřátel dělat šrot, který je brán i jako měna pro vylepšení vašeho robota. Možnost dokoupit silnější pancíř či magnet na šrot, dále rakety, brokovnici, miny nebo granáty, pak už se nebudete muset spoléhat jen na kanón. Popřípadě při velkých přestřelkách vám dost pomůže hackování nepřátel, kteří se na určitou dobu přidají k vám.
Od dvojce zmíněných her nahoře Rive má o dost větší rozsah prostředí. Jednou se pohybuje po zemi, kde musíte využívat skok, někdy až moc. Ve vodě, kde nelze střílet nebo ve stavu beztíže, ve kterém naopak lítáte jako raketka.
Graficky a herně je hra velmi vydařená, vše vypadá jak má, dobré efekty, rychlá hratelnost. O zvukový doprovod se postaral Mark Dodson (Star Wars nebo Gremlins), který vše dokresluje.
Tvůrci vsadili ve hře i na vtip. Roughshot hlásí kde může. Například ve stavu beztíže letíte jako raket a nepřátele začnou létat za sebou v řadách, Roughshot to ihned okomentuje Look at me I am old school!! nebo když zemřete a věřte budete hodně umírat, objeví se nápis Insert Coin! Pokud se Vám bude stejně dařit jako mě, zběsile skákání do lávy budete odměněny hláškou Kentucky Fried Pilot! Poslední hláška mluví za vše Snake! Snaaaake!!!!

Verdikt: RIVE: Wreck, Hack, Die, Retry! Je velmi povedená Shoot´em up hra, okořeněná vtipem, s dobrou hratelnosti i obstojnou obtížnosti. Pokud máte rádi tento styl arkád jako Já, tak vám nic jiného nezbývá než vyzkoušet, určitě nebudete litovat!! 70%
Ještě doporučuji Nex Machina, která je absolutní klenot mezi Shoot´em up hrama!!!

Pro: Hratelnost, Vtip, Zvuk.

Proti: Moc skákání!

+7