Rising Storm 2: Vietnam

30.05.2017

Hra Rising Storm 2: Vietnam je taktická online střílečka z pohledu první osoby. Navazuje na svého předchůdce Rising Storm z roku 2013 a je zasazena do války ve Vietnamu. Hra se odehrává na řadě míst inspirovaných skutečnými událostmi a samozřejmostí jsou dobové zbraně.

Můžete si vybrat obě strany konfliktu - americkou armádu či jednotky severního Vietnamu, přičemž každá strana disponuje odlišnými zbraněmi i bojovou taktikou. K dispozici jsou módy Skirmish, Supremacy a Territory. Ve Skirmishi spolu soupeří menší počet hráčů, kteří se snaží zabrat body, čímž současně navyšují odečítající se časový limit potřebný pro možnost respawnu padlých spoluhráčů. V Supremacy je nutné držet víc bodů než soupeř a rychleji dosáhnout určitého počtu "ticketů", který se vám zvyšuje přímo úměrně počtu držených bodů. A poslední mód Territory spočívá v zabírání bodů z pozice útočníků a jejich bránění, hrajete-li za obránce.

Američané díky útočnému vrtulníku a napalmu kontrolují vzdušný prostor. Severovietnamci vyznávají spíše guerillový způsob boje, kdy kladou obávané bodákové pasti či díky znalosti terénu takticky nalíčené trhaviny. Hrát lze na 8 mapách až ve 64 hráčích.

No, tak jsem IN the game. Sice se na mě všichni ohlížej jako na kolohnáta (vypnul jsem si samozřejmě HUD a narozdíl od ostatních na 200 metrů nepoznám, kdo je friendly), ale holt se musím ty uniformy naučit.

Paver: Zásahy - ano souhlasím - to bylo ale stejný i v předchůdcích. Koho paket první přiletí na server, ten žije dál.

Pokud jde o komunitu, zatím mám pocit že to zdravý jádro stále zůstalo u starýho RO2 :(
Třeba jsem zatím neměl štěstí na server. Lze nějakej dorpoučit?

CU in the game!