Z Games.cz: Použitím promo kódu GMG20-PREOR-PROMO při nákupu Risen 2 na Green Man Gaming získáte 20 % slevu a hra vás pak vyjde na cca 760 Kč. Jde o Steam verzi samozřejmě.
Menší dotázek ke hře, hele nevíte jak sabotovat ta děla v tom přístavu, to na té věži je v pohodě, ale s těmi třemi mám problém, jsou totiž hlídána a kdykoliv je začnu sabotovat ihned na mne začnou útočit ti z inkvizice . Každou radu jak to provést uvítám, díky..
Někdo u mého video postnul řešení těch blikajících textur, a skutečně to pomohlo, hra vypadá jak má.

Here's a fix. Edit the ConfigDefault.xml, find:

<High Object_Small="7500.0" Object_Medium="7500.0" Object_Large="7500.0" SpeedTree_Small="32500.0" SpeedTree_Medium="32500.0" SpeedTree_Large="32500.0"

Change to these settings.
Nevadí, já si ho musel podat :-D nakonec jsem se mu většinu času jen bránil a střílel do něj
Tak ta obtížnost je opravdu hardcore. Dal jsem si souboj s tím týpkem na začátku hry, jak tam cvičí ty rekruty a než jsem ho dostal na zem, tak jsem musel asi 50x loadovat :-D
no to už je jiný detail no :-D
a i ta hloubka pole se buguje, když začne nějaká cut scréna, tak pak i v normální hře zůstane rozostřená...
Už jsem to našel i ve hře, je to v nastavení hry jako "rychlost kamery"
a to rozostření vzdálenosti se dá též vypnout, je to v grafickém nastavení ta "Hloubka pole"
neřekl bych, že to vypadá hůře jak první Risen, ale technicky je to fušeřina, kterou nemá cenu hrát teď. třeba počkat na patche/ovladače, protože doskakování dost kazí požitek. Once again Piraně vydaly nedodělané pískle...
@RNDr. Gunár Pavel (28.04.2012 23:28): Hele, doskakování vegetace tam je, a ne jen vegetace, ale i detailnějších objektů, nejdřív je vidíš takový hranatý a pak to přeskočí do detailní podoby, dobře je to vidět na kamení a skálách.

blbě taky vypadá posun stínu při postupu denní doby, to totiž ten stín poskočí vždy o dost velkej kus což taky není nejlepší.

Ale i tak jsou momenty kdy ta hra vykouzlí celkem pěkná zákoutí a pohledy. Některé efekty taky působí pěkně, i když jsou to efekty které byly už v Risen 1 (a Gothic 3), ale tady působí dle mého mírně lépe, třeba rozostřování okolí (zajímavě to vypadá při konverzaci s nějakým NPC, to se pak okolí mírně rozostří a působí to jako kdyby to bylo "z obrazu, nebo jak to napsat).

Ale jako celek mě to fakt přijde jako divně a převážně špatně zmodovanej Risen 1.

dodatek- Steampunk Piraním zakázat!! S tímhle enginem pak dvojnásob..:D
@montana (28.04.2012 23:32): No ale kdyby nebyla ve hře odpověď na sedm, jistě by Risen 2 nevypadal hůř než R1. Gothic 1-2 měl taky stejný engine a G2 vypadal znatelně lépe.

Mikrostudio jsou, ale pro Deep Silver jsou husou snášející zlatá vejce, Němci si jejich RPG kupují na povel a rozhodně to teď nebudou balit, to by musel být R2 prodejní propadák, kterým určitě nebude. Mluvili o steampunkovém RPG, to mě vyděsilo, na to nemají. Gothic 5 je cesta, kterou by se měli vydat!
Kaslat novy engine, uplne by stacilo si pamatovat jak pouzit ten stary...
@Giovanni Antonio Kekelli (28.04.2012 23:09): A PROČ to nedostalo nový engine? Odpověď na 7 za 1000Kč! .......

Ano přesně kvůli tomu, přestože Piraňa dotyčným nezavděčí, oni už nad tím ohrnují nos teď! Nejsi první, komu připadá grafika Risenu 2 horší než jedničky, třeba Paul k tomu závěru taky došel.

Ta vegetace dokonce doskakuje pokud vím a to je dost trapný.

Souhlas i s CE, místo gumáka měli udělat třeba vazbu pro ty obrázky :D
@RNDr. Gunár Pavel (28.04.2012 22:32): Je to divný no, přitom vegetace v Risenu 1 byla velice dobrá, celkově na mě Risen 2 působí graficky hůř než to Risen 1.
Třeba textury jsou viditelně lepší, ale celé to působí spíš jako by jsi si do hry stáhl HD mod, prostě to nepůsobí moc věrohodně, jako by tam ty textury moc neseděly.

Objekty jsou také lepší, tam nemám problém, ale voda působí blbě, stejně tak ta vegetace je podezřelá (už jen to jak se někdy zmenšuje a zvětšuje) a myslím že i ty nový efekty mračen se minuly účinkem. Prostě- Fakt by to chtělo novej engine..
Teda nevim, ale me ta figurka prijde za ty prachy hodne pekna a to ze je gumova je fajn, pac se aspon nerozflaka.
@RNDr. Gunár Pavel (28.04.2012 20:43): Tak jasně, mohli to klidně trochu víc "dopékat". Ale to by platilo tak nějak celkově (nejen pro všechny CE edice, ve smyslu toho že vždy by to mohlo být naplněnější a lepší) a stejně tak i pro Risen 2 hru samotnou. Kdy třeba z technického hlediska, přesněji toho grafického mi to přijde jako pěkná haluz zatím. Něco působí velice dobře (třeba charaktery vypadají podstatně lépe, i když by šly stále ještě vylepšit) ale třeba vegetace vypadá značně podezřele. :/
No jak tě tak čtu, tak tu sběratelku měli nechat ještě 10 minut v troubě. :D Co se návleku týče, i tak se Cenega překonala řekl bych.
@RNDr. Gunár Pavel (28.04.2012 16:27): No proto ty uvozovky protože nesvázali, je to právě ta obálka s artkartama..:)

Krabice samotný hry? Není, je menší, ten návlek je jen úzkej na jeden dvd obal a ten druhej obal je bez návleku.

Nevyvětrá, zapečetil jsem ho do soudku a už ho nikdy nevyndám protože je to děs, mimo to lepí barvou což není hezké.:)

@Borghal (28.04.2012 16:34): Ani ne tak Piraní jako spíš CE edic a her typu RPG..:)
No můžeš být rád, že ti to vůbec svázali do artbooku. V té západoevropské ořezané CE je jen obálka s artkartama :D

Lesklá to je od Cenegy bonus, poněvadž Risen1 má papír z nenaleštěnýho papíru. Jak je vlastně velká ta krabice, jako CE Zaklínača 2?

To vyvětrá. :) Stejně je ten gnóm z zahradní Risen série, kterou tvůrci edice vzali z německýho Baumaxu. :D Tak hlavně doufám, žes spokojený se vším, cos za tu jednu Emu obdržel.
@RNDr. Gunár Pavel (28.04.2012 15:48): No, ono tam těch papírovejch částí moc není, tak ale ten artbook (dá li se to tak nazvat) je z papíru jež působí jak kdyby to byl tvrdej papír ze skicáku. Má to takovou hrubou úpravu..

Manuál je černobílej ale z lesklého papíru, ale těžko soudit zda je to recyklovaný papír či ne.. Zkusím to prozkoumat trochu víc, já na to nechtěl moc matlat abych to hned neušpinil od té barvy z toho soudku :D

Btw- Ten "plastovej" gnom je drsnej, smrdí jako dětská pláštěnka od vietnamců..:)
Konečně doma s CE, vypadá na první pohled velice pěkně, ale špiní mrcha..:) Jak je to s těma číslama na těch sudech, jsou rozdílný nebo všude stejný. Mám na něm rovnou 100ku..