Já jsem si to rozehrál na telefonu, bez neomezených savu, prostě old school... A je to pecka
Tak jsem zkoušel remake, ale některé mechanismy jako omezený ukládání, oživující se nepřátelé a omezený inventář nedávám. To už radši PSX emulátor, kde můžu ukládat kde chci, ale stejně, nějak se tam ani neorientuju....v Silent Hill byl aspoň křížek na mapě, tady jsem omylem 3x za sebou vešel do stejných dveří....jsem už prostě máslo:(
@M.a.t.t. (05.08.2014 22:50): Ak som to správne pochopil, tak sa ti bude kamera posúvať hore a dole, aby ti ukázala miesta, ktoré sú orezané v širokuhlom rozlíšení. Ale aj tak si myslím, že je to len taká zbytočnosť.
@CJ (05.08.2014 22:40): Celkom nechápem, ako si mám tu skrolujúcu kameru predstaviť. Ideálne by to bolo tak ako v RE4-6. Ale inak som za túto správu rád, ten remake som hral tiež len chvíľu, ale pôsobil naozaj zaujímavo.
@CJ (05.08.2014 12:26): kdyby raději udělali remake dvojky a trojky, místo už remakované jedničky. ta scrollující kamera mi spíše jako takový fejk vtip, aby tam vůbec něco bylo...
@CJ (05.08.2014 12:26): Jen bych doplnil, že je to remake Gamecube verze, tedy "remake remake", ale jelikož Gamecube verze byla taky dobrá, tak by to mohlo dopadnout fajnově, těším se :)
@Garret (02.04.2013 09:57): Pěkně ty, mrknul jsem na YT, musím říct, že hodně věcí jsem ani nevěděl holt bude to asi věkem, kdy jsem to hrál, měl bych si dát opáčko. Crimson jsou fakt děs běs. A čumím jakou ta jednička měla atmosféru....
@ViRus (01.04.2013 22:22): tak už vím. ono se to musím použít na ty "mrtvé" zombie, jinak se z nich stanou Crimson Head - ještě větší svině. ale když hraješ rychle, tak to asi není potřeba :-)
@ViRus (01.04.2013 20:10): už jsem začal na normal s Jill. když to nepude, switchnu na easy a Chrise. ten pocit, kdy na zemi leží zásobník a já mám plný inventář a v něm zbraně bez nábojů a přesto ten zásobník nemůžu sebrat... ten je fakt k nezaplacení :-)
dohrál tady někdo ten remake na PC? jakou obtížnost doporučujete? četl jsem vcelku hodně reakcí, že je těžší než původní hra na PSX a že je lepší hrát na easy. nerad bych dopadl jako u RE3...
Tohle je primárně DSková hra, ale emulovat jde taky, třeba Nintenda NES, Segu a někde na španělským fóru v hloubi internetu jsem četl o nějaké prachmizerné verzi DosBoxu na počátku vývoje pro DS. A samozřejmě podporuje další "romky" svých předchůdců Advance, Color..
hellhouse99: Švagr to DSko XL má taky, to tam je přes nějaký emu nebo to je primárně na DSko, s tím stylusem by to nemuselo být špatné.
Deesko Xl má dost velký display. Původní DS je oproti němu trpajzlík. Dokonce i ozvučení je skvělý. Takový malý zázrak do kapsy :) Jinak na PS One jsem hrál také, leč nedohrál. Třeba se mi povede teď. Ta DS verze je naprosto stejná, jak graficky tak hratelností. Jen se snaží využít ten dotykový displej, takže v některých lokacích, když otevřu dveře tak se přepne ovládání na dotykáč a já ty zombíky mlátím stylusem, což je dobrý oživení.
hellhouse99: A to to máš docela na malé obrazovce, já to hrál na tu dobu na staré barevné oravě s externími bednami a byl jsem zalepený až za ušima.
Hada si nevybavuju, zatím potkávám zombíky, vrány a pesany hopkající zavřenými okny do místnosti. Jak já nesnáším zombíky co se válí po zemi, nejeví známky života, koukám po okolí a v tu ránu mě chytí za nohu. To jsem na židli vyskočil tak metr vysoko :)
Tak k verzi pro PC jsem se nikdy nedostal. Poprvé spatřen na PlayStationu a byl to neskutečný zážitek. Výtečné reprosoustavy, potemnělý pokojík. Nejvíc mě utkvěly ty vrzající dveře ve hře, člověk vstupoval a nevěděl co ho za nimi čeká. Horor jak má být! Teď se oddávám verzi na DSi XL a je skoro stejná jako u PS One.
Tak už som to rozbehol. Ale kým som našiel funkčný ROM, som sa dosť natrápil.
To som nastavoval ako prvé. Skúšal som aj jeden program s ktorým to malo ísť, ale nič. Asi skúsim to ePSX.
Máš u všech .exe souborů nastavenou kompatibilitu a rozlišení na 640x480?
Nespustí to je ten problém, to mi robí aj druhý a tretí diel. Len čierna obrazovka.
Také bych preferoval hrát v ePSX.

A jinak se ti hra spustí? Mě napříkald dvojka nešla ukládat než pomohlo jedno řešení.