Resident Evil: The Mercenaries 3D

Biohazard: The Mercenaries 3D, バイオハザード ザ・マーセナリーズ 3D, Baiohazādo Za Māsenarīzu 3D

28.06.2011

The Mercenaries 3D je čistou arkádovou akcí s kamerou umístěnou za zády vaší postavy, která se při míření a používání zbraní přepíná do módu první osoby. Ve své podstatě jde o směs miniher známých z módu Mercenaries, které se objevily ve čtvrtém a pátém regulérním dílu série Resident Evil, kde musíte úspěšně splnit předem dané cíle každé úrovně, která vás po jejím dokončení vpustí do dalšího levelu. Většinou jde o likvidaci nepřátelských zombie v časovém limitu a pokoření co nejvyššího skóre.

Honba za nejlepším výsledkem vám do cesty posílá stále tužší nepřátele, kteří našli svou inspiraci v předchozích vydaných částech série. Do hry můžete vstoupit v kooperativním módu nebo sólo a s jednou z osmi dostupných postav, mezi nimiž nechybí třeba Jill Valentine nebo Chris Redfield. Jednotlivé herní postavy se liší svými vlastnostmi a jejich schopnosti si můžete upravovat a patřičně vylepšovat. To se týká i vybavenosti zbraněmi, jejichž arzenál je poměrně široký, ale hra dovoluje postavu vybavit v jednom okamžiku maximálně třemi zbraněmi a další trojice se průběžně odemykají s postupem hrou.