Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Renegade Ops

13.09.2011
14.09.2011
26.10.2011
69
24 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Akční arkáda Renegade Ops patří do rodiny původně konzolových her nazývaných také jako "twin stick shooters", kdy jednou analogovou páčkou se ovládá pohyb postavy a druhou směr její střelby, to vše viděné z ptačí perspektivy, viz například Geometry Wars.

Příběh je zasazen v alternativní současnosti, v níž hlavní záporná postava a šílenec Inferno vyhlásí válku celému světu, který si chce podmanit, a zároveň s tím odpálí v Catalonia City jadernou bombu. Zatímco vláda se snaží vyjednávat, generál Bryant se rozhodne jednat, resignuje na svou funkci a založí spolu s dalšími pěti experty přes zbraně skupinu Renegade Ops. Ta není zcela úplně legální a díky tomu může ignorovat zákony a hranice a postavit se tak na odpor Infernu. Hra si navíc na nic nehraje a příběh je silně přehnaný a paroduje jak klišé žánru, tak i sama sebe.

Hráč si vždy před začátkem mise vybere postavu, které se liší jednak použitým vozidlem, speciální schopností, i zkušenostním stromem. K dispozici je Armand s APC a schopností aktivovat štít, Diz s dodávkou a EMP, Roxy s buginou a možností přivolat leteckou podporu, Gunnar s terénním vozem a těžkým kulometem a nakonec slavný Gordon Freeman s jeho buginou a armádou antlionů (PC exkluzivní bonus). Jak hráč ve hře získává zkušenosti, může si před startem mise odemykat nové schopnosti a dovednosti ve třech dovednostních skupinách - obrana, útok a speciální schopnost.

Při akci se proti vám postaví celá plejáda nepřátel, od pěchoty, přes tanky a obrněná vozidla, až po letadlové lodě a vznášedla. K jejich eliminaci lze použít primární kuloment, který lze v průběhu mise upgradovat sbíráním power-upů, případně sekundární zbraň, kterou je potřeba nejprve sebrat. K dispozici je raketomet, plamenomet a railgun, přičemž munice je v těchto zbraních značně omezená. V určitých chvílích přijde na řadu i helikoptéra. Hráč má na misi vždy určitý počet životů, po jejichž vyčerpání mise končí. Stejně tak mise skončí, pokud nestihne splnit časově omezený úkol (3 minuty před vypršením času se spustí odpočet), čímž se zvyšuje obtížnost vedlejších úkolů.

Jelikož jde o hru se Steamworks, jsou k dispozici achievementy a žebříčky. Multiplayer je zde zastoupen jak online coopem, tak i lokálním split-screen coopem.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Perfektní arkádová odreagovačka do coopu, která má obtížnost tak akorát vybalancovanou, aby nenudila, ale ani neiritovala. Vše hezky odsýpá, vybuchuje, z příběhu a jeho podání vám odumírají mozkové buňky. Tak jak má u chtěné béčkoviny být.

Hrát to sám v single playeru, šlo by hodnocení o 20% dolů do přesně šedého průměru, mezi technicky precizně provedené zabijáky času, bez jakékoliv přidané hodnoty, kterou byste si ze hry mohli odnést.

Pro: Co-op, brainless odreagování, Gordon Freeman cameo

Proti: V singlu šedý průměr

+11
  • PC 60
Máte chuť na nějakej totální relax? Prostě vypnout, odpočinout si, zběsile držet levé tlačítko myši a hýbat kurzorem sem a tam, hlavně ať toho vykosíte co nejvíc? Tak přesně pro Vás je určen Renegade Ops. Je totiž přesně v takovém duchu.

Přiznám se, že jsem netušil, jak velká arkáda Renegade Ops bude. Prostě jsem si ve Steam knihovně zvolil hru a tu jsem se jal instalovat. Výsledek je ale, že jsem si herně totálně odpočinul. To ale nutně neznamená, že jsem se kdovíjak bavil. Renegade Ops je totiž totální odreagovačka. Nabízí absolutní céčkovej příběh, který podkresluje statickými komiksovými scénami, které mají zřejmě za úkol dát najevo, jak hustej jste, když jste vykosili asi dva tisíce nepřátel, zatímco jste si druhou rukou otvírali PET lahev plnou "mocného" Zlaťáku za třicet korun dvoulitr.

Z izometrického pohledu totiž dostanete na starost koráb - já jsem si v tomto případě pokaždé volil Gordona z Half Life. Nějak jsem nemohl jinak. Vlastně ani nevím, co tam dělal, ale prostě tam byl, takže volba byla jasná. No a hlavní příběh Vás v jedné z devíti misí vždycky někde shodil a Vaším úkolem bylo se prokosit tuctem nepřátel k výslednému cíli, který by nenápadně posunul příběh dál. Jasný, ale proč to hrát dál?

Vlastně ani nemáte důvod hru hrát dál, kromě relaxu samotného, který je velký bonus, ale v rámci hratelnosti nepřidá na kvalitě ani procento ve výsledném hodnocení. To, z čeho hra těží, je kooperativní multiplayer, který je fajn, je znovu hratelný, ale v rámci odpočinku je úplně totožný, jako single player, který je smutný akorát v tom, že ho hrajete sami.

Renegade Ops je tak kouskem, který možná není ani zapamatování hodný, ale v rámci toho, co jsem už hrál, je rozhodně kouskem, u kterého jsem se odreagoval. Máte těžký pracovní den? Přijdete domů zdrchaní až běda? Zapněte Renegade Ops. Zapomenete na starosti všedních dní, protože Vám nepřátelé budou padat pod kulku a vy budete s radostí střílet dál s kadencí mafiána, který nezapomíná.

Pro: Jednoduchá hratelnost, odpočinková záležitost, graficky milé.

Proti: Stále se opakující, jednotvárné, hudebně nezáživné, příběhově jako když by si do scénáře usral Dolph Lundgren a Vy jste to nepoznali.

+11