Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Renegade Ops

69
23 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
13.09.2011 PS3
14.09.2011 X360
26.10.2011 PC
Vývojáři:
Avalanche Studios
Oficiální stránky:
http://avalanchestudios.com/renegade-ops/
Akční arkáda Renegade Ops patří do rodiny původně konzolových her nazývaných také jako "twin stick shooters", kdy jednou analogovou páčkou se ovládá pohyb postavy a druhou směr její střelby, to vše viděné z ptačí perspektivy, viz například Geometry Wars.

Příběh je zasazen v alternativní současnosti, v níž hlavní záporná postava a šílenec Inferno vyhlásí válku celému světu, který si chce podmanit, a zároveň s tím odpálí v Catalonia City jadernou bombu. Zatímco vláda se snaží vyjednávat, generál Bryant se rozhodne jednat, resignuje na svou funkci a založí spolu s dalšími pěti experty přes zbraně skupinu Renegade Ops. Ta není zcela úplně legální a díky tomu může ignorovat zákony a hranice a postavit se tak na odpor Infernu. Hra si navíc na nic nehraje a příběh je silně přehnaný a paroduje jak klišé žánru, tak i sama sebe.

Hráč si vždy před začátkem mise vybere postavu, které se liší jednak použitým vozidlem, speciální schopností, i zkušenostním stromem. K dispozici je Armand s APC a schopností aktivovat štít, Diz s dodávkou a EMP, Roxy s buginou a možností přivolat leteckou podporu, Gunnar s terénním vozem a těžkým kulometem a nakonec slavný Gordon Freeman s jeho buginou a armádou antlionů (PC exkluzivní bonus). Jak hráč ve hře získává zkušenosti, může si před startem mise odemykat nové schopnosti a dovednosti ve třech dovednostních skupinách - obrana, útok a speciální schopnost.

Při akci se proti vám postaví celá plejáda nepřátel, od pěchoty, přes tanky a obrněná vozidla, až po letadlové lodě a vznášedla. K jejich eliminaci lze použít primární kuloment, který lze v průběhu mise upgradovat sbíráním power-upů, případně sekundární zbraň, kterou je potřeba nejprve sebrat. K dispozici je raketomet, plamenomet a railgun, přičemž munice je v těchto zbraních značně omezená. V určitých chvílích přijde na řadu i helikoptéra. Hráč má na misi vždy určitý počet životů, po jejichž vyčerpání mise končí. Stejně tak mise skončí, pokud nestihne splnit časově omezený úkol (3 minuty před vypršením času se spustí odpočet), čímž se zvyšuje obtížnost vedlejších úkolů.

Jelikož jde o hru se Steamworks, jsou k dispozici achievementy a žebříčky. Multiplayer je zde zastoupen jak online coopem, tak i lokálním split-screen coopem.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Perfektní arkádová odreagovačka do coopu, která má obtížnost tak akorát vybalancovanou, aby nenudila, ale ani neiritovala. Vše hezky odsýpá, vybuchuje, z příběhu a jeho podání vám odumírají mozkové buňky. Tak jak má u chtěné béčkoviny být.

Hrát to sám v single playeru, šlo by hodnocení o 20% dolů do přesně šedého průměru, mezi technicky precizně provedené zabijáky času, bez jakékoliv přidané hodnoty, kterou byste si ze hry mohli odnést.

Pro: Co-op, brainless odreagování, Gordon Freeman cameo

Proti: V singlu šedý průměr

+10