Do řiti, jak mám zabít toho podělaného vampíra Strahda?? Nějak jsem vypozoroval že na něj platí oheň, jelikož při se při tom tak divně kroutí a piští (házel jsem na něj zápalné lahvičky).
@mazar1234 (29.05.2013 22:35): No, přišel jsem na to, že je na ně velice účinná zbraň "ROD of SMITING", Wolf je schopen jedním zásahem udělat damage i přes 27 hp. No ale i tak jsem dopředu dal dva bojovníky a mág a klérik jsou v zadu mají ale hole, kterýma podporují fight v první řadě.
Blbé je ovšem to, že na tyhle golemy a oživlé brnění nefunguje magie, byť v manuálu je zmínka že by na brnění měly fungovat lighting kouzla - nefungují :-)
Cha, lykantropí nákaza byla vyřešena, akorát jsme se museli vrátit zpátky do kostela, jelikož zde zůstal zapomenut jeden svitek s potřebným kouzlem.Jako odměnu jsme dostali klíč k domku ve městě, kde se našlo pár užitečných věcí a následné naše kroky pak zamířili směr hrad Ravenloft!
Přivítání bylo milé, vrhla se na nás veškerá místní stráž ale boj to byl docela snadný, kamení gargoylové také nebyli žádná výzva,řádně však přituhlo, když se začali objevovat zombie golemové, několikrát jsme dostali i řádně na prdel ... k místnímu koloritu se ještě ve sklepeních přidali kostlivci a wrightové, ve věžích naopak zase strašily vampířice..
Nicméně, proběhli jsme hrad od sklepa po půdu, kde jsme našli vězně, kterému jsme darovali svobodu.
Co teď dále? Jsou tu dveře, ke kterým nám chybí klíč, tak teď jej jen najít, beztak se za nimi skrývá Strahd..
Chjo to zase bude cesta od zdola nahoru....
Tak jsem konečně pokořil elfí kryptu, no byl to docela nářez, ohniví elementálové a banshee co kradou levelely... na to že to mělo být místo klidu a posledního odpočinku, tak tu jako bylo řádně živo a hlučno, myslím že mne to kvílení, které se zde neustále neslo vzduchem, bude ještě dlouho strašit po nocích... hledání tlačítek a iluzorních zdí také nebyl žádný med, takže jsem velice rád že už to mám za sebou! Pozitivní ale na tom všem bylo to, že celé partě zase hezky narostly expy a Wolf vyfasoval krásnou zlatou zbroj!
Předtím, než se vypravíme na návštěvu za Strahdem, tak se zkusíme podívat na ten problém s lykantropií, prej se přemnožili vlkodlaci okolo řekly Ivlis...
@mazar1234 (13.06.2013 08:49): hej,hej,svina jedna :-) škoda že jsem kvůli ní musel nahlédnout do návodu.

Ano,na ty ludry dole platí jen fireball z dálky, ale když jich je více (nejlépe za sebou) tak je na ně super kouzlo jak to udělá takový plamenomet - azgaroh cosik se to jmenuje ;-)
Snad hodinu jsem se snažil zvítězit nad tou uřvanou Banshee, která hlídá vchod do katakomb, taktikou HIT and RUN jsem ji ubíral po hit pointech a nic! Byl jsem už z toho tak frustrovaný, že jsem se tedy podíval do walkthru na netu a zjistil, že musím posypat dříve nalezeným zlatým práškem dvě sochy před vchodem do krypty.. buď jsem nějak přehlídl indície k tomu vedoucí anebo jsem to nepochopil? Cesta dále pak již byla volná.
Dole jsem se setkal s duchem zavražděného (skoro)bratra od Strahda, který mne zaúkoloval a já se tedy vydal na průzkum dále. Kromě srandovních přerostlých netopýru tady také pobíhají takoví malí hajzlícky (Wright), kteří zase postavám kradou levely, no mazec, frekvence save/load zase vzrostla.
No pomalu se tedy proousávám tímto patrem hledám tlačítka a iluzorní zdi, našel jsem i kouzlo TRUE SEEING pro Kate, ale je zatím na levelu 7, takže jej zatím nemůže použít :-(
@Phoenix (11.06.2013 07:52): No, inu, jak jsem viděl to spodní patro kostela, tak bych to nedal jenom s těma dvěma holkama co mi zůstaly v partě (jelikož posedlý Wolf odmítal bojovat), takže jsem nakonec na to rezignoval a nahrál pozici...

Jestli to chápu správně, tak někde v elfí kryptě na mne čeká manželka od Sthradova bratra, která vyskočila z okna,když ho nájemní vrazi zabili onou dýkou,kterou jsem našel na začátku? Počítám že tam asi získám další předmět na cestu zpět co? :)

Jinak děkuji pěkně, vážně tahle hra chytne a nepustí! A vidím že pán také asi víno rád? :)
@Wolf (10.06.2013 22:20): Chápu to tak, že jsi nakonec loadoval pozici, ve které postava ještě nebyla posedlá. Nebo se Ti nějak podařilo vyřešit situaci s posedlou postavou tak, aby se s Tebou kněz v kostele bavil?

Elfí krypta je masakr z hlediska tlačítek, ale s mapou a poznámkami to jde. Jinak gratulace k postupu (a výběru vína :-) ).
Nebylo zbytí a vypravil jsem se za klenotníkem ve městě, tedy, spíše za tím co z něj zbylo - zapšklý kvílející duch.. no co čert nechtěl, vtělil se do Wolfa a že nedá pokoj, dokud nezabijeme Viktora, vládce nemrtvých na místním hřbitově.
Navečer jsme se vydali za doprovodu svitu luny prozkoumat klidná,temná zákoutí místního hřbitova.. problém však byl v tom, že tady bylo docela živo! Jen co jsme tam vlezli, sesypali se na nás nemrtví z povzdálí doplňování vampíry! Řežba to však byla úžasná, zetlelé končetiny lítaly vlevo,vpravo a aby nám vampíříce nevysály levely, Kate je zdálky smažila firebally, při hledání odopčinku v kryptách se dokonce dalo najít i pár vzácných předmětů.
A pak jsme ho našli, onoho Viktora, ale po boji bylo dříve než vlastně začal, při čištění hřbitova naše družina získala toliko XP a další levely, že Viktor dostal KO hned v prvním kole.
Odměnou pro nás budiž hůlka jenž oživuje mrtvé - Wolf správně předpokládal že bude právě zde a také jsme se zbavili ducha klenotníka, na oplátku nám nechal klíč, který vedl k jednomu z předmětů, který potřebujeme na cestu zpátky, ale na to bude čas později.
Vypravili jsme se zpět do kostela najít kosti mrtvého učně, po oživení a rozhovoru s ním jsme zjistili, že drží klíč k branám Ravenloftu a také, že je zdatným klérikem! S radostí jsme jej uvítali v partě a vypravili se k Ravenloftu? Ale ne, v jedné kryptě ještě kvílí extra silná banshee, jenž hlídá vstup do podzemí hřbitova, to nám nedá spát, tam určitě bude něco, co musíme mít... výprava na Ravenloft se tedy odkládá na neurčito a hurá zase na hřbitov, třeba zde vylezli další nemrtví a bude sklizeň XP... ?

Dnešní temný večer, doprovázený deštěm a bleskem za okny byl vážně plodný! No nic, dopiji Merlot a nechám si v noci zdát o smrdnutých kobkách pod hřbitovem, snad se tam brzy dostanu...
@Phoenix (10.06.2013 09:12): tak nějak mne to pohltilo, že nemůžu přestat myslet na ravenloft, to se mi nestalo ani při eobech... Prostě v tom něco je a to je i důvod, proč raději hledám vodítka tady, než se podívat do návodu a proto díky za vás, pařani!
@Wolf (10.06.2013 08:45): Rádo se stalo. Jestli je zrovna na hřbitově si nepamatuju a nechci číst návod, tak nějak tuším, že si dám asi díky Tvým komentářům brzy repete :-)

Ta pasáž s dcerkou je geniální :-)
@Phoenix (10.06.2013 07:53): ó pane šéf,Děkuji za radu,nějak tuším,ze by ta hůlka mohla být na hřbitově, tak se tam zkusím vydat. Kvůli xp jsem taky doteď hrál ve třech.

no,doufám že děti dnes brzo usnou,ať můžu jít hledat :-D i když, věřili by jste tomu, že má necelé 4 roky stará dcerka je o tom schopna se mnou diskutovat při cestě do skolky? Strašně se jí to líbí a sleduje mé jak to hraju :-D a nemá ráda kostrouny, ty musíme zabít tati! až si říkám ať to na ní nemá nějaký špatný vliv ;-)
@Wolf (10.06.2013 07:35): Přesně si nepamatuju, jestli je v Ravenloftu ještě nějaký další klerik (hrál jsem za Paladina, takže to pro mě nebylo příliš podstatné, a NPC jsem do party nebral kvůli dělení XP, pokud bylo možné se tomu vyhnout). Toho učně je každopádně nutné oživit pomocí hůlky Rebirth (když ne tedy pomocí jiného klerika, to si ani nejsem jistý, jestli jde), má u sebe důležitý klíč, který jde podle mého získat právě až po jeho oživení
@Phoenix (09.06.2013 23:26): hah, díky za to,takže to chápu tak, že další charakter, který by byl klerik není k mání? V okolí města jsem akorát osvobodil jednoho bojovníka - nechal se zajmout gobliny :-) tak jsem ho zatím vzal sebou. Asi raději zajdu zkontrolovat hřbitov a na toho učně se vytoto...
@mazar1234 (09.06.2013 19:48): no hej, v EoBech jsem jej používal pořád, ale tady nie... ono to bude asi tím, že jsem zatím nenašel žádného klerika který by bol se mnou v partě...

Ale udělal jsem to jinak, našel jsem předtím hůlku s funkcí detekce nepřátel, ti se mi ukázali na mapě, resp mimo ní no a pak bylo lehké, prozkoumávat zdi v místech poblíž a tím jsem našel cestu dále a i poslední lístek do knihy :)

Ovšem, vzhledem k absenci klerika, zatím nemohu vzkřísit onoho pomocníka o kterém jsme předtím debatovali s Mikem... shit :-(
Hej,Hej,není nám dvacet,ale pri nedělním obědě mne napadla myšlenka - true seeing, večer musím vyprubovat jestli to kate umí a myslím že na to přijdu, sám phoenix se zmiňoval o iluzornich zdech....
@Wolf (09.06.2013 13:00): Ta kniha je v zásadě stěžejní předmět ve hře ;-)

Na lokaci poslední části stránky se mrkni na návod do Score (mám na mysli na oldgames.sk), je tam přesně popsáno, kde se části stránky nachází, takže budeš vědět, za jaké dveře se dostat. Zase nemá smysl se s tím mořit tři dny, už nám není dvacet a na hraní není tolik času.
@Phoenix (09.06.2013 12:39): hah, no to mne čekají ještě věci.

btw. povedlo se mi najít tajné tlačítko do zavřené místnosti, byla tam docela dobrá zbraň + kniha (katalog) která si s pomocí 4 předmětů umí poradit s mlhou. Ale čtvrtá část zaklínadla nikde a to jsem znova prolezl celé patro :-(
@Wolf (09.06.2013 11:24): Ne, je to jeho učedník, nachází se původně v kostěném stavu ve stejném patře kostela, ve kterém jsou čtyři části onoho roztrhaného zaklínadla. A krom jiného dá partě právě klíč od Ravenloftu.
@MickTheMage (08.06.2013 22:35): tak to je teď ta část kde jsem já,ale zatím jsem ty kosti ze kterých vzniklo ono NPC vzniklo nenašel a jestli jsem dobře četl,tak se tam psalo o ravenloftu,ale možná se pletu,přeci jen cucim na to přes mobil :-)
@Wolf (08.06.2013 19:59): Mi napadlo sa pozriet na mapu - je to Old Church Lower Level 1, hmm a v hrade som este moc nebol (aspon tam bola len mapa Main Levelu hradu a to je vsetko). Takze je to nejaky zaciatok :) Otazka je, co som tam vsetko spravil, resp. nespravil.
@MickTheMage (08.06.2013 19:56): journal no :) Ravenloft sice navštívíš i na začátku hry, ale jen v rámci skoro cut scény, pak to pokračuje v jeskyních, městě, okolí města, kostel, hřbitov... dále tedy zatím nejem, ale počítám že samotný hrad bude někdě v poslední třetině hry? I když, dle místních cigánů jim Strahd ukradl jednu kartu, tak možná se tam dá dostat i dříve? Těžko říct, sakra, jaká škoda že už mám zase smečku doma, šel bych hned pokračovat a zjistil bych :-D
@Wolf (08.06.2013 17:54): Bacha na to, že image wall může vést i zdánlivě mimo mapu tj. ven mimo místo, ohraničené doposud prošlou a tedy zobrazenou částí mapy. To byla ta prasárna, kterou jsem měl na mysli.

Mimochodem, mapa v Ravenloftu funguje tak, že ukazuje stav dveří v reálném čase. Takže pokud zmáčneš talčítko, které někde jinde otevírá dveře a tyto máš už na mapě, tak je na ní následně uvidíš otevřené. V Elfí kryptě nedocenitelná záležitost :-)
@mazar1234 (08.06.2013 17:08): Diky za napovedu, image wall tam neni zadny, ale jsou tam dvoje dvere, ktere vedou do stejne male mistnosti a ty zaboha nevim jak otevrit, tak asi to slovo bude tam, ok projdu to jeste raz :) dikec!
Při procházení městem jsem v jednom domě narazil na starého paladina, ztratil svou čest tím, že pod katakombami pod městem ztratil svůj symbol. Vydal jsem se tam tedy podívat, hrozné to místo, oživlé zdi mne budou strašit ještě dlouho... ale povedlo se mi ztracený symbol najít a donesl jsem jej majiteli. Poté jsem se vypravil prozkoumat kostel, první patro bylo obydleno pekelnými psy a něčím, co zůstalo z místního kněze, nebyl mrtvý, jen nereagoval na nic. Proč, to se záhy vysvětlilo, jeho duše je zakleta v zrcadle a aby se mohla dostat ven, je třeba nalézt ty správná slova.

No hej, prolezl jsem sklepy pod kostelem, našel tři slova, ale pořád ještě jedno chybí, zpátky v kostele je místnost se dveřmi, které není jak otevřít a také jsem na zdi našel tlačítko, které po zmáčknutí sice udělalo zvuk že se něco otevírá ale co to bylo?

Tak teď jsem v háji, tak se asi půjdu projít kolem města a snad mne něco napadne, anebo snad vás ostatní něco napadá? ;-)

btw. ano dal by se najít walkthru na netu, ale toto berte jako, ehm.. no, třeba jako telefonát kamarádovi, který Ravenlofta také hraje a třeba je dále než já? :)
@Wolf (05.06.2013 17:37): Minimálně kudla ze začátku, klerické kouzlo Flame Blade asi funguje taky a do nalezení dalších magických zbraní určitě kouzla.

To stříbro je tam podle mého uvedeno jako klasický lore bez dopadu na hru.
koukal jsem teď do manuálu a např u vlkodlaků je uvedeno že můžou být zraněni buď stříbrnou zbraní nebo minimálně zbraní +1. Ale s tím stříbrem to tam je možná jen tak, každopádně já nenašel ani tu +1 zbraň. :-)
@Wolf (05.06.2013 12:54): Co se týče hintu, není zač, nechtěl jsem, abys musel hrát kus hry znovu (ale pořád je možné, že se tomu samozřejmě dá vyhnout, jen o daném způsobu nevím já). Problém vidím v tom, že na to, abys mohl pokecat s knězem, nejprve musíš projít minimálně jedno patro kostela a nalezenými předměty zrušit jeho trans.

V manuálu to být napsáno klidně může, ale já si nevybavuju, že by se ve hře vyskytovaly nějaké zbraně, u kterých by bylo explicitně napsáno, že jsou stříbrné. Nepovinný quest s vlkodlakem se řeší pomocí nějakých speciálních svitků.
@Phoenix (05.06.2013 12:47): jj už jsem si to našel,jak jsi to předtím psal,jen mi to nedocvaklo jak jsem ráno psal ten post. No zkusím za knězem zajít i tak a podle vysledku uvidím no. Každopádně díky za hint :-)
@Wolf (05.06.2013 11:58): Právě proto jsem Ti to psal někde dole, explicitně to zmiňovali i v návodu ve Score (ale samozřejmě nevylučuju, že existuje jiné řešení než načtení předchozí pozice, nicméně i v anglických návodech nechávají quest s duchem z tohoto důvodu až po odemčení hřbitova). Hřbitov je někde hned vedle kostela, přesně si to nepamatuju, bude to asi to, co píšeš.
@Phoenix (05.06.2013 10:26): ooo do riti, doufám že mám ještě save před klenotnikem! Jako,svou logiku to má, že se kněz nebude bavit,ale že strany hry to je pěkná svinarna :-) a cesta na hřbitov jiná asi není,ze? Předpokládám že hřbitov jsou ty velké dveře naproti kostela?