mám dobrou zkušenost s kompatibilitou na win7, spoustu her mi to tak rozjelo (vzpomínám si na VTM Bloodlines, který mi z nepochopitelných duvodu zase nejdou na XP) a zároven souhlasím, že je nejlepší mít systémy tři! jak viry, to se jako muže počítač bez toho firewalu nachladit? osobně jsem nic podobného u něj zatím nepozoroval. radši to nebudu ani zapínat!
tvl jak někdo muže něco takovýho napsat: "Nebýt hodně širokých tratí, arkádovému modelu řízení a špatné grafiky vozů, klidně bych RCX zařadil po bok těch nejlepších. Dávám 80%."? to je ironie, že jo? tak proč mi něco pořád říká, že tu má někdo divnej smysl pro humor! arkádovej jízdní model je jen takovej detail v simulaci rally, přesto nebudu souhlasit, protože mě po asi deseti kolečkách přijde na počítači tak akorát! já teda nevím, co jste předtím hrály za hry - a rád bych se to dozvěděl - že vám tohle nevyhovuje! myslím, že to má vše, co puvodní Rally Championship 2000 nemělo, a to je jízdní model rally... dál nevím, ale ta hra je návyková, tak jdu zkoušet.
Rally Championship Xtreme je poměrně nestabilní hra, padá většinou při loadingu. Můžu ji pod Windows 7 zkusit a sdělím výsledek.

Ohledně XP. Můžu vás ujistit, že jsem viděl dost počítačů, které byly až úzkostlivě updatované a přitom byly zavirované až na půdu, protože si je majitelé zavirovali spolehlivě sami.
A viděl jsem hodně počítačů, které X let jely bez jediného servisního balíčku a byly naprosto bez problémů. Samozřejmě nedoporučuju zkoušet to bez slušného firewalu - v holých XP bez firewalu, máš viry nalezlé do půl minuty.

EDIT:
Pod Windows 7, ani pod Windows 8.1 hra nešlape. Vždycky když má začít závod, Windowsy hru shodí.
@speedevil (02.08.2014 20:07): Win XP můžeš normálně aktivovat, jediná věc je, že prostě už nechodí aktualizace na "díry" v systému, toť vše, a když si na nich jednou za měsíc něco zahraješ, tak si myslím že to vůbec nevadí.
Sám jsem je měl kvůli Vietcongu nainstalované na starším NTB zároveň s W7 v dualbootu. VirtualBox používám, ale hry jsem tam ještě nezkoušel, resp mam dojem že jsem tam zkoušel úplně první Command&Conquer, ale nějak mi to nešlo, a našel jsem pak upravenou verzi i pro novější OS, takže mi to běželo i ve W7.

@Honza Vaníček (02.08.2014 19:41): Jo, dík. Já už se do toho mezitim pustil, ale stejně mi to na PC nemaká. Bude to nejspíš mym počítačem nebo Windowsem, ale fakt netušim, co je tu špatně, nebo co mi tu chybí.
K čemu je vlastně ten režim kompatibility u Win7? Ještě se mi NIKDY nestalo, že by mi režim komp. pomohl spustit na Win7 hru, která mi na WinXP normálně FUNGOVALA! A to bylo keců, když mi v PC-kšeftě tvrdili, že to co makalo na XP, bude makat i na Win7 - nějak se mi tu hromadí gamesky, který na Win7 nejdou. Teď jsem během chvilky vyzkoušel Rally Trophy, Michelin Rally Masters a tenhle Rally Championship Xtreme a ani jedna nejde. Vlastně Rally Trophy jde, jen nejde konfigurovat klávesnice pro ovládání, Michelin a RCE padaj do Win při spuštění startu závodu. Holt se budu muset smířit s tim, že starší racingovky můžu vyházet, nebo... že bych ze zoufalství naistaloval znova WinXP? Jak je to vlastně s XP? Na aktualizace jim kašlu, ale šlo by to dneska ještě vůbec aktivovat? Já tomuhle nerozumim, věci kolem oper.systému na mym PC nechávam odborníkům, ale už jsem u žádnýho dlouho nebyl, tak ani nevim, jak je to vlastně dneska s XPčkama.
@Honza Vaníček (02.08.2014 13:01): Na "ulož to" je v názvu (CZ) - je to opravdu ta česká verze, kde navigátor mluví ČESKY? Já totiž neumim anglicky, tak kdybych chtěl náhodou jezdit erzety podle navigátora... :-)
Jinak já mam doma DVĚ originálky - první jsem hrál na kompu s Windows 2000 a když jsem si do PC pořídil XPčka, gamesa nemakala. Pak se v obchodě objevila hra znova s tim, že je prej dělaná na WinXP - a měli pravdu, fungovala. Když makala na WinXP, mohla by i na Win7 32bit (??)
Povedlo se to někomu rozjet na Windows 7? Mám originálku, ale nejede :-( Závod vidím tak půl sekundy, pak to spadne :-(