Quarantine II: Road Warrior

1995

Quarantine II: Road Warrior je pokračováním hry Quarantine. Hráč, opět v roli řidiče jménem Drake Edgewater, bojuje v sérií misí proti všemocné společnosti OmniCorp.

Hlavní rozdíl proti předchozímu dílu spočívá ve větší linearitě. Nejedná se o sandbox v jediném městě s náhodně generovanými pasažéry, tentokrát pasažéři hráči přímo zadávají nové úkoly v rámci konkrétní mise. Mise jsou značně variabilní, od ničení budov, zabíjení představitelů OmniCorp přes závody až po souboje s bossy. Hra je také nově kompletně v SVGA.

Jak napovídá podtitul, vývojáři byli při tvorbě hry inspirováni známým postapokalyptickým snímkem Mad Max 2: The Road Warrior.

Ale vyborna parba to byla, pamatuji si jak jsem ji od rodicu dostal na vanoce, na dva dny se zavrel do kumbalu s pocitacem a jak jsem vylezl, bylo dohrano, no malem trefil rodice slak, tehdy za to dalil 1500 kacek ve Vision obchodu :-)