Puzzle Bobble VS

06.10.2003

Puzzle Bobble VS je logický rychlík pro mobilní platformu Nokia N-Gage, který patří do několikadílné série Puzzle Bobble/Bust-A-Move. Hra nabízí dva herní módy, a to příběhový mód čítající šest kol a VS mód, což je multiplayer pro dva hráče přes Bluetooth. V příběhovém módu lze nastavit jednu ze tří obtížností a hráč zde ovládá dinosaura jménem Bubblen, který se ocitá na místě zvaném Rainbow Island, kde má za úkol porazit všechny soupeře v čele s Drunkem.

Na začátku každého kola je část herní plochy zaplněna různě barevnými bublinami a hráč má za úkol střílením nových bublin ze spodní části obrazovky docílit toho, aby se spojilo tři a více bublin stejné barvy. Ty následně z herní plochy zmizí a pokud jsou na ně (ale pouze na ně) napojeny i bubliny jiných barev, spadnou dolů a hráč je za to patřičně bodově ohodnocen. V určitých časových intervalech postupně v horní části obrazovky přibývají další řady bublin a ty stávající se posouvají dolů. Kolo končí, když bubliny jednoho z hráčů překročí čáru ve spodní části herní plochy.

• NGage 30
Tak tohle se opravdu nepovedlo. Chtěl jsem si na N-Gage vyzkoušet něco lepšího, než Puyo Pop a při výběru sáhl po Puzzle Bobble VS. Hůře jsem si snad ale vybrat nemohl. Už Puyo Pop byl krátký a zvládl jsem ho dohrát asi za tři hodiny, ale že Puzzle Bobble VS bude ještě kratší a za hodinu bude hotovo jsem opravdu nečekal.

Střílení a následné spojování různě barevných bublin mě vcelku bavilo, horší bylo, že některé barvy, a zvláště pak tmavší odstíny, bylo těžké od sebe rozeznat. Zpočátku jsem tak dělal spoustu zbytečných chyb, ale po čase jsem použité barevné paletě přivykl a už se hrálo mnohem lépe.

Hrál jsem na nejtěžší obtížnost, protože jsem se dočetl, že po jejím zdolání uvidím nějaké speciální zakončení. Nečekal jsem však, že i na Hard bude hra tak jednoduchá. Když máte štěstí na bubliny, a to jsem já měl až podezřele často, je dokončení kola otázkou pár minut. Pokud jsem nějaké kolo musel opakovat, bylo to maximálně třikrát. To by nevadilo, kdyby hra nabízela alespoň dvacet kol. Bohužel jich však je jen šest a to je sakra málo.

Příště musím z N-Gage titulů lépe vybírat a snad se mi podaří narazit na něco opravdu kvalitního, co půjde dokončit. Koukám na tebe Barakele. Láká mě třeba první Tony Hawk, ale bojím se, že budu mít potíže s ovládáním. Uvidíme, něco z té necelé stovky her musí stát za to.

Pro: střílení a spojování bublin

Proti: krátké, špatně rozeznatelné barvy bublin, jednoduché