Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Puyo Pop

06.10.2003
50
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Puyo Pop je logický rychlík pro mobilní platformu Nokia N-Gage, který patří do několikadílné série Puyo Puyo. Zobrazením i hratelností Puyo Pop vychází z dílu Puyo Puyo z roku 1992. Hra nabízí čtyři herní módy, a to scénář čítající dvanáct kol, trénink s volitelnou obtížností, multiplayer pro dva hráče přes Bluetooth a puzzle se čtrnácti různými úkoly. V hlavním režimu (scénář) hráč ovládá dívku jménem Arle Nadja, která se ocitá na ostrově Puyo Land a jedinou možností, jak se může z ostrova dostat, je poražení všech soupeřů ve hře Puyo Pop.

Hratelnost se podobá Tetrisu, ale v několika ohledech se liší. Padající obrazce jsou vždy tvořeny dvěma kuličkami (Puyos) a vhodným umístěním se dají jednotlivé kuličky od sebe oddělit. Při spojení čtyř a více stejně barevných kuliček tyto kuličky zmizí a při spojení pěti a více stejně barevných kuliček ve scénáři nebo multiplayeru je navíc soupeř obdařen bezbarvými kuličkami, které lze zničit jen dalším spojováním stejně barevných kuliček. V těchto dvou módech je cílem znemožnit soupeři spojování kuliček, aby došlo k zaplnění celé herní plochy a hráč zvítězil.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NGage 50
Původně jsem při pobytu na chatě chtěl hrát RPG Barakel: Fallen Angel, které jsem před několika lety rozehrál, ale nikdy nedohrál. Když mi však hra s obnovujícími se nepřáteli nechá unést prodavačku léčivých lektvarů, kterých si můžu do zásoby koupit jen devět a já jí musím jít zachránit a dostat se zpět pouze s těmi devíti lektvary, hned jsem si vzpomněl, proč jsem Barakela odložil na neurčito. Puyo Pop sice není úplně tou adekvátní náhradou, jakou bych si představoval, ale lepší, než nic.

Jde v podstatě o mix Tetrisu a spoj tři her (v tomto případě spoj čtyři), což by mohlo vést k domněnce, že přemýšlení zde nebude hrát nějakou zásadní roli. Opak je však pravdou. Spojování čtyř stejně barevných kuliček sice nic složitého není, ale docílit toho, aby zmizelo více kuliček nejlépe v několika vlnách a soupeři se zaplnila celá herní plocha, to už chce opravdu pečlivé plánování.

Zpočátku to jde lehce, kuličky padají pomalu a soupeři nejsou tak šikovní, ale poslední asi tři kola mi dala fakt zabrat. Zdolat všech dvanáct kol v rámci scénáře i všech čtrnáct nepovinných puzzlů se mi však podařilo a mohl jsem opustit ostrov Puyo Land. Puyo Pop mě pobavilo nejen svým názvem, ale i vzezřením a hudbou. Bohužel i za tak krátkou herní dobu, kterou jsem u hry strávil, se dostavil stereotyp. Určitě vyzkouším i další N-Gage hry a doufám, že se budu bavit více.

Pro: název, hudba, hratelnost

Proti: po čase stereotyp

+10