Jo, bylo to moc fajn. Mám k tomu nějaké výtky, ale o těch se zkusím případně rozepsat v komentáři. Takhle z fleku - rozhodně lepší než první díl, příběh naprosto výborný. A těch 17 hodnocení zde je dost ostudných teda. Koukám hlavně na lidi ze Sigilu...
@BUMTARATA (07.11.2021 11:41): První díl jsem samozřejmě hrál - nedávno jsem si ostatně stěžoval, že mi v něm nefunguje gamepad, takže re-play se žel konat nebude (dneska už bych to na klávesnici opravdu nezvládl). Ale na tohle se těším.
@MCZ (01.11.2021 20:48): A máš se na co těšit! Připadal jsem si u toho jak ten desetiletej kluk, co zase objevuje videohry. V každým ohledu nápaditá, roztomilá, vtipná, dojemná, vymazlená. Nejde nedoporučit i první díl, jestli jsi ho ještě nehrál, který je i po těch neuvěřitelných ŠESTNÁCTI letech stále velmi svěží a na který ten druhý přímo navazuje.
@Paul (10.09.2021 14:51):  Kdybych nenarazil před deseti lety na Psychonauty, tak už asi hry nehraju. Ten začátek nebaví nikoho. Teda ten tábor a smejčení po něm jo, ale ty hlava Oleandra je takový tutorial, který bych vždy nejradši přeskočil. Dál už je to naprosto skvělý, ty úrovně jsou vynikající. Pro mě byla spíš nepříjemná obtížnost asi dvou levelů a potom taky mě už nebavilo endgame kdy jsem třeba hledal poslední poletující figment a nevěděl jsem kde. Tam to chtělo nějakou nápovědu, ale to už je taková stížnost pro fajnšmekry:D
@Paul (10.09.2021 14:51)
@Strady (10.09.2021 15:07):

Mám Xbox Series controller a podle Google nejsem zdaleka sám, kdo má takový problém, takže to možné je. :-)

@Tulareanus (10.09.2021 15:43): Co jsem tak koukal na nějaká retro videa, tak v P1 nebyla zdaleka problematická pouze poslední pasáž - úplně jsem třeba zapomněl na trampolíny a vůbec spoustu padání do záhuby. S controllerem by se to ale už možná dalo skousnout snáz.
@MCZ (10.09.2021 14:48): Ja som jednotku hral ešte na klávesnici, v tej dobe som gamepad ešte nemal. Akože ku koncu to bolo celkom ťažké, ale čo si pamätám, tak to nebolo až také hrozné na klávesnici. Alebo ma pri hre držal entuziazmus z originálnej hrateľnosti a humoru.

Dvojku chcem každopádne určite časom zahrať.
@Tulareanus (10.09.2021 14:34): Já bych si chtěl zahrát jedničku znovu, ale bohužel se na PC nedá moc dobře hrát s gamepadem (zatím se mi to tedy nepodařilo) a na klávesnici si to už podruhé nedám. Jsem ale rád, že se druhý díl taky povedl.
@Rapier (10.09.2021 14:25): Jednotka bola jedna z najvtipnejších hier (suchý humor "detských seriálov" 90. rokov, keď autori prostredníctvom detských postáv demonštrovali dospelácky cynizmus v kombinácii s detskou naivitou), ktoré som hral. Ale najpodstatnejšie bolo, že mala božsky rôznorodý a originálny (a väčšinou aj funkčný) level dizajn. Jedine prvý level na oťukanie hráča je obyčajný a posledný level bolo pre mňa, čo sa týka náročnosti, peklo.
@Red (09.09.2021 22:37): Asi se nedokopu. Ale věz že ačkoliv nemám plošinovky moc rád, tak tahle mě bavila přes 20 hodin až do konce a tipl bych si, že patří k žánrový špičce. Nemám moc co bych tomu vytkl.
Tak jsem dal ověřit integritu, zjistilo to, že nemám jeden soubor a začala se stahovat celá hra znova a už to jde. Takže reinstall hry je asi dobrý řešení.. :D
@bukrrCZ (04.09.2021 10:45): jestli hraješ steam verzi, zkus jí přepnout do DX11. Pokud Gamepass verzi, tak tam nevím jestli jde přepnout. Já tedy hrál gamepass verzi a nesetkal jsem se s žádným crashem ani bugem.
Nestávala se někomu takhle nepříjemnost? Nějaké řešení? Rád bych vyzobal všechno co jde, ale padání hry je docela bolest v prdeli, jak se hezky anglicky říká.
Já mám dost her na zahrání, takže to teď hrát neplánuju... ale taky mě zaráží, jaké je tady ticho po pěšině.
Má to něco do sebe, pár dnů zpět jsem zakoupil Psychonauts 1 na Xbox za +/- 40 Kč. A je to překvapivě dobré.
Fakt mě překvapuje, že je tu kolem dvojky takový ticho. Dvě hodnocení, čtyři lidi mají rozehráno. Přitom jednička tu má hodnocení 132 a většinu dost pozitivních. Recenze dvojky kolem devítek a dá se i legálně "pořídit" za pár korun v GP.
Teď hraju psychedelickej level a je to fakt super.
Ty jo, úplně mě minulo, že to mělo vyjít... napíše někdo komentář? Jsem na to hodně zvědavý :)
Jedničku jsem zkoušel, ale po cca 90 minutách přestal, nechytla mě. Ale shlédl jsem cutscény a playthrough Rhombus Ruin a teď rozehrál dvojku, a ta mě tedy ihned chytla. O dost zábavnější začátek.