Psycho Pinball

1994
1995
08.06.2021

Psycho Pinball je simulátor pinballu arkádovitějšího ražení na Segu Mega Drive, který vyšel později i na MS-DOS. Obsahuje 4 různorodé stoly: Trick or Treat s halloweenskou tématikou, Wild West na divokém západě, The Abbys odehrávající se pod mořskou hladinou a také samotné Psycho z prostředí cirkusu.

Celkem se zde dají zvolit 3 úrovně obtížnosti. Každý stůl je velmi detailně propracovaný, se spoustou vychytávek, bonusů, multiplikátorů a miniher. Novinkou v té době bylo, že jednotlivé stoly jsou propojené, takže se při troše štěstí (nebo smůly) můžete dostat z jednoho do druhého.

Bezkonkurenční pinball. Nic takového tu od té doby nebylo a ani asi nebude. Pokud vám nic neříkají realistické pinbally a tykáte si s emulátory DOSu, zkuste tenhle. Teprve až když vás tenhle kousek naprosto neuchvátí, můžete si žánr pinballu navždy odškrtnout ze seznamu. Ale pozor! Dodnes mě občas přepadnou melancholické vzpomínky.

Pro: mezihry, geniálně řešené bonusy, multiplikátory, multibally apod., hudba

Proti: totální návykovost :)