Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

Midway Games •  Gamestar (PC)
14.01.2004
20.02.2005

freeware (dříve placená hra)

Hrajete za amerického speciálního vojáka, který byl součástí projektu Mind Gate. Jste zajati vašimi bývalými kolegy a musíte utéct, abyste později mohli chytit tajemného generála, který vám neustále uniká.

Jako speciální voják máte i speciální vlastnosti. Jedná se o telekinezi, pyrokinezi, pohled skrze zdi, ovládání nepřátel na dálku anebo vysávání psi-energie z nepřátel. Nejpraktičtější a zároveň nejzábavnější je telekineze. Mimo tyto schopnosti máte k dispozici celou řadu palných zbraní, které nelze používat pouze na bosse. O fyziku hry se stará Havok engine. Co se týče hratelnosti, zůstává věrna duchu klasických FPS, takže budete procházet levely plnými nepřátel.

Od roku 2008 je hra volně ke stažení.

Splněný sen - to je Psi Ops, jednoduchá 3rd person akce s perfektní myšlenkou využítí telekineze, pyrokineze a spoustu dalších výnikající vlastností, které zkrátka potěší. S nepřáteli si snadno poradíte (s telekinezí můžete hýbat s věcmi a nepřáteli vzduchem), můžete se převtělit do jejich těl, vysát jim mozek, můžete se podívat skrz zeď nebo jednoduše hodit ohnivou kouli. A jako korunka na závěr jsou tu pak pro nedočkavce několik bonusových misí. Toť asi ten největší klad, kterým se hra může pyšnit. Mezi další se bezpochyby řadí skvělá grafika, která je vytvořena téměř bez chyb. Hodně mě ale potěšila i audiovizuální stránka hry a perfektní hratelnost, díky nijž se hra naprosto bezproblémově ovládá. Jak už to u kvalitních her bývá, všechno dobré zakryje krátkost hry. Psi Ops bohužel není výjimkou, hru jsem dohrál během několika hodin , což je velká škoda. Nicméně je zde stále speciální místnost, ve které můžete využít všechny vlastnosti hrdiny k likvidaci nepřátel.

Psi Ops je velmi slušná akce s ještě lepšími možnosti likvidace nepřátel, kterou jsem si prakticky oblíbil ihned po prvním dohrání. Nic víc, nic mín - jen ta krátkost hry mi bere dech, nicméně si hru užijete i tak.

Pro: Telekineze, grafika, AI nepřátelů ...

Hry jsem si poprvé všiml hlavně kvůli zajímavému obalu ale pod ním byla neméně zábavná hra, díky příběhu který hru příjemně dotváří mě hra bavila od začátku do konce. A že ten konec stál za to!!! Není to jedna z těch logických adventur které si obvykle pořizuji ale rozhodně stojí za pár příjemně strávených hodin vašeho života, je to jedna z těch her u kterých se lze po úporném přemýšlení zkrátka vypnout a vrhnout se do víru akce.

Pro: schopnosti, cena, postavy

Proti: grafika, AI nepřátel